Inseminacija

• Verka
  • Verka's Avatar Pokretač teme
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 7 meseci pre - 6 godina 4 meseci pre #1622 od Verka
Verka je napravio novu temu: Inseminacija
Inseminacija predstavlja najjednostavniji oblik asistiranog oplodjenja. Vremenom su razvijene razlicite modifikacije inseminacije kao sto su, cervikalna, intrauterina, intratubarna cak i intraperitonealna. Osim toga, inseminacija se moze izvoditi cistom spermom posle likvefakcije ili "obradjenom" spermom kada se upotrebljavaju razlicite laboratorijske tehnike centrifugiranja, ispiranja medijumima i kondicioniranja spermatozoida. Iako se metoda inseminacije bira u odnosu na parametre spermograma i ostale detalje koji opterecuju neplodni par razlike u stepenu efikasnosti razlicitih tehnika inseminacije su veoma male. Najcesce izvodjena modifikacija inseminacije je tzv. Intrauterina Inseminacija (IUI) "neobradjenom" ili "obradjenom" (centrifugiranje, ispiranje medijumima, kondicioniranje) spermom. Inseminacija moze biti homologa (spermom supruga) ili heterologa tzv. heteroinseminacija (spermom najcesce nepoznatog donatora) koja se obavlja samo u drzavnim ustanovama.
IUI podrazumeva unosenje specijalno pripravljene sperme supruga ili partnera u matericu pri cemu temeljni preduslov za inseminaciju predstavljaju prohodni jajovodi. Najcesca indikacija za inseminaciju je smanjena oplodna moc muskarca, mala ili slabija pokretljivost spermatozoida, nepovoljan kvalitet sluzi grlica materice ili prisustvo anti-spermatozoidnih antitela, kao i nepoznati uzroci steriliteta. Moze se sprovoditi u prirodnom ili stimulisanom ciklusu.

Izvor: medicacentar.info

Da li je neko od vas imao uspesnu inseminaciju???

Poslednja izmena: 6 godina 4 meseci pre od BBmama.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
7 godina 7 meseci pre #1711 od Leposava
Leposava je odgovorio na temu: Odg: Inseminacija
B)

Verka i ja smo i ovde sa vama :):):)

Više
7 godina 7 meseci pre #1712 od Leposava
Leposava je odgovorio na temu: Odg: Inseminacija
Epa ja moram da te pohvalim. Ti otvaraš teme brže nego što možeš da se ispratiš!

Verka i ja smo i ovde sa vama :):):)

• Verka
  • Verka's Avatar Pokretač teme
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 7 meseci pre #1715 od Verka
Verka je odgovorio na temu: Odg: Inseminacija
Hahahahhaahhahaah....Pa kad sam se ispraksala...I ,nazalost, imam iskustva sa nekim od ovih problema :(

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
6 godina 3 nedelja pre #42278 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Inseminacija
trebala sam da idem na to pre vto ali sam zatrudnela u medjuvremenu :D odlicna je stvar,mnogi ni ne znaju za ovu proceduru a bolja je i laksa od vestacke oplodnje i vrlo je uspesna

Više
6 godina 3 nedelja pre #42315 od Marija
Marija je odgovorio na temu: Odg: Inseminacija
zaista nisam znala za ovo svakla cvast.....ali hvala bogu nemam tih problema pa verovatno zato i ne znam.........

Moderatori: VerkaBoyannavesnasEka

Prijavljivanje/Registracija