Vezbe u trudnoci.

• Lanche
  • Lanche's Avatar Pokretač teme
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Lana SRCE moje
Više
8 godina 1 mesec pre - 8 godina 1 mesec pre #21509 od Lanche
Lanche je napravio novu temu: Vezbe u trudnoci.
Jaki leđni mišići sprečiće pojavu bola u leđima za vreme trudnoće. Predlažemo vam vežbe koje mogu da rade sve trudnice, u konsultaciji sa lekarom.
Sa vežbanjem je najbolje početi pre trudnoće, ali nije kasno ni tokom graviditeta, ili kada se bolovi pojave. S obzirom da pojavu bolova prati refleksno grčenje mišića, vežbe istezanja će najviše prijati.

Vežbe mogu da rade sve trudnice, osim onih koje održavaju trudnoću, pa im je zabranjena bilo kakva fizička aktivnost, ili uzimaju lekove za suzbijanje kontrakcija
Možete da radite sve vežbe, ili samo one koje vam najviše prijaju. Ako je bol već prisutan, počnite sa vežbama u ležećem položaju na leđima. Radite polako, a nakon svakog pokreta napravite pauzu da se mišići relaksiraju. I ne zaboravite da dišete dok izvodite pokret.

Kada završite sa vežbanjem, obavezno provedite neko vreme u položaju za relaksaciju. Lezite na levu stranu da biste omogućili normalan protok krvi između vas i bebe. Savite noge u kolenima, stavite jastuk ispod glave i ispod desne noge, zatvorite oči i opustite se. Odmarajte se neko vreme uz muziku ili odspavajte.

Mere opreza
Koliko god su vežbe dobre i prijaju vam, nemojte da preterujete. To je, ipak, opterećenje za mišiće, i može da dovede do pojave bolova isto kao i potpuni izostanak fizičke aktivnosti.
Ako tokom vežbanja osetite zamor ili se javi bol, prekinite sa vežbanjem i zauzmite položaj za relaksaciju. Ovo su vežbe koje pre svega treba da vam prijaju - zato ih radite polako, bez naprezanja, naročito u poodmakloj trudnoći.
Ako nikada niste vežbali i ne želite to da radite ni u trudnoći, pored masaže koju izvodi profesionalni maser, može da vam pomogne i česta promena položaja koje zauzimate tokom aktivnosti, a koje dovode do bolova. Druga stvar koja može da vam pomogne je odmor u nekom od relaksirajućih položaja.
Obucite se za vežbanje tako da vam odeća ne smeta pri izvođenju pokreta. Ali, vodite računa i da vam ne bude hladno, jer ovo nisu kondicione vežbe.
Bolovi u leđima koji ne prolaze posle vežbanja ili odmaranja, ili se pojačavaju, ukazuju na problem koji zahteva pregled lekara. Najpre vašeg ginekologa, a zatim i fizijatra. Moguće je da vaše stanje zahteva lečenje fizikalnom terapijom. Postoje agensi koji efikasno deluju, a mogu da se primenjuju i u trudnoći.

Snežana Milanović, visoki strukovni terapeut

Poslednja izmena: 8 godina 1 mesec pre od BBmama.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
8 godina 1 mesec pre #23673 od Marinica
Marinica je odgovorio na temu: Odg: Vezbe u trudnoci.
ja nisam isla na vezbe u trudnoci,ali iskreno nisu mi bile ni potreben toliko sam bila aktivna,setala se,radila po kuci,isla u bastu....dok nisam osecala i nije dok rekla da mora mirovanje mada je tada vrlo cesto nisam slusala.... :kisss:: :kisss::

Više
8 godina 1 mesec pre #23681 od Capeside
Capeside je odgovorio na temu: Odg: Vezbe u trudnoci.
Da li je neka trudnica radila Kegelove vezbe? Kada je pravo vreme da se zapocnu iste i ima li kontraindikacija?

" I am the master of my fate...
I am the captain of my soul."

• Maja
  • Maja's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • The palm of a hand that holds all my dreams
Više
8 godina 1 mesec pre #23682 od Maja
Maja je odgovorio na temu: Odg: Vezbe u trudnoci.
Ja sam ih radila i pre trudnoce i od samog starta,kad sam saznala da sam trudna..I iskreno nisam cula za neke kontraindikacije...Ako ti je trudnoca zdrava...Mislim da mozes bez problema da krenes sa tim...To su samo vezbe misica...

Više
8 godina 1 mesec pre #23684 od Boyanna
Boyanna je odgovorio na temu: Odg: Vezbe u trudnoci.
ja sam ih radila, pre trudnoce, tokom cele, a evo i sada ih radim (preslo mi u naviku)... nisam primetila nikakve kontraindikacije :kisss::

Honesty is an expensive gift, don`t expect it from cheap people.

Više
8 godina 1 mesec pre - 8 godina 1 mesec pre #23699 od nina
nina je odgovorio na temu: Odg: Vezbe u trudnoci.
Vezbe su odlicne,radila sam u trudnoci i nakon porodjaja,nikakvih kontraindikacija nije bilo. :kisss::
Poslednja izmena: 8 godina 1 mesec pre od nina.

Više
8 godina 1 mesec pre #23700 od Capeside
Capeside je odgovorio na temu: Odg: Vezbe u trudnoci.
Hvala... krecem od danas :) :kisss::

" I am the master of my fate...
I am the captain of my soul."

• Rajakov
  • Rajakov's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
8 godina 1 mesec pre #23771 od Rajakov
Rajakov je odgovorio na temu: Odg: Vezbe u trudnoci.
I ja krenem dan dva pa se zaboravim :lol: pa prođe neko vreme, pa opet, nemam neku naviku, ali dobro bolje išta nego ništa :cheer:

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
8 godina 6 dana pre #28573 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Vezbe u trudnoci.
iako sa mdipl.fitness trener za sve kategorije (sem za trudnocu) ne usudjujem se da sama radim vezbice,upisala sam se u skolicu za trudnice tamo ipak postoji neko ko je diplomirao bas vezbe za trudnocu pa cu ici na na casove :) treba vezbati i pre i posle trudnoce ali pod strucnim nadzorom i pravilno,naravno ako smemo i ako imamo zelju :)

Moderatori: vesnasSilvijica

Prijavljivanje/Registracija