Cajevi u trudnoci

Više
7 godina 5 meseci pre - 7 godina 5 meseci pre #55604 od Miljana
Miljana je napravio novu temu: Cajevi u trudnoci
Cajevi u trudnoci

Ima čajeva koji su "sigurni" u trudnoći, ali i onih koji zahtevaju konsultaciju sa ginekologom. Naime, postoji mogućnost da neki sastojci, ako se uzmu u velikoj količini, mogu da budu štetni za bebu, dok pojedini čajevi mogu da izazovu dijareju (proliv) i lupanje srca, ukoliko se pije veća količina.

Iako čaj nije i ne sme da bude zamena za voće i povrće, on predstavlja značajan izvor antioksidanasa, posebno zimi - kada je izbor voća i povrća smanjen

Čajevi koji se preporučuju

Čajevi koji mogu bezbedno da se piju tokom trudnoće su: nana - olakšava jutarnju mučninu i nadimanje, limunov cvet - ima smirujući efekat, deluje protiv nesanice i uznemirenosti, đumbir - olakšava mučninu i povraćanje, šipak - odličan je izvor vitamina C, potpomaže delovanje imunog sistema. Zelje se koristi kod anemije, zbog visokog sadržaja gvožđa. Takođe sadrži vitamine A i C, kao i kalcijum. S obzirom da ima laksativno dejstvo (lakše pražnjenje creva), potrebna je konsultacija sa lekarom. Crni i zeleni čaj su dobri ako je iz njih odstranjen kofein.

Da biste popravili ukus nekog od sigurnih čajeva, možete da dodate: med, voćni sok, limunov sok, cimet ili karanfilić.

Čajevi koje treba izbegavati

Mnoge biljke, koje se inače koriste za spravljanje čajeva, mogu potencijalno da stimulišu matericu i izazovu kontrakcije, posebno ako se koriste u većoj količini. Tu spada: čaj od anisa, metvice, hibiskusa, sladića, ruzmarina, hajdučke trave...

List od maline (uglavnom siguran) je bogat gvožđem, podiže tonus uterusa, pojačava laktaciju, smanjuje mučninu i olakšava porođaj. Postoje kontroverze kada ga treba koristiti, ali je uglavnom bezbedan posle prvog trimestra.
Izvor : www.yumama.com/trudnoca/ishrana-u-trudno...t-uz-pomoc-caja.html

Mama, ponosna sam sto ste vi moji roditelji <3
Poslednja izmena: 7 godina 5 meseci pre od Miljana.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
7 godina 5 meseci pre #55610 od Miljana
Miljana je odgovorio na temu: Odg: Cajevi u trudnoci
Ja sam pila samo caj Josifa Pancica, prvo zbog peska, a onda preventivno, ostale nisam pila, jer nisam imala pojma sta smem sta ne smem :)

• Sneza
  • Sneza's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Mama sam i time se ponosim
Više
7 godina 5 meseci pre #55782 od Sneza
Sneza je odgovorio na temu: Odg: Cajevi u trudnoci
Meni jedna doktorka rekla da pijem brusnicu zbog urinarne infekcije, a ova druga opet da ni slucajno ne pijem brusnicu nego uvu. I ko sada tu zna?

Više
7 godina 5 meseci pre #55796 od Aleks
Aleks je odgovorio na temu: Odg: Cajevi u trudnoci
za urinarne infekcije u trudnoci nikako Uvin jer izaziva kontrakcije ,nego biljni J.Pancic namenjen za to..(informacija od vise doktora)

[/url]

Više
7 godina 5 meseci pre #55829 od Two Princess
Two Princess je odgovorio na temu: Odg: Cajevi u trudnoci
Ja sam cula da trudnice ne bi trebalo da piju caj od persuna jer i on izaziva kontakcije.
Kazu da je dobar protiv urinarnih infekcija .... sad, s jedne strane leci ali sa druge moze da izazove problem. Zato tokom trudnoce treba potraziti neku drugu sigurniju varijantu.

Više
7 godina 5 meseci pre #55831 od Miljana
Pisala sam vec, negde, ali ja sam pila samo caj za trudnice J. Pancica, cisto da ne razmisljm da li smem ili ne, i pomogao mi je :)

Više
7 godina 3 meseci pre #65143 od Miljana
Evo Gnina pisali smo i ovde o cajevima :kiss:

Više
7 godina 3 meseci pre #65145 od GNina
GNina je odgovorio na temu: Odg: Cajevi u trudnoci
Hvala Miljance, srce si! :kiss: :kiss: :kiss:

Više
7 godina 3 meseci pre #65148 od Miljana
:kiss:

Moderatori: vesnasSilvijica

Prijavljivanje/Registracija