Gestacijski(trudnicki) dijabetes

• Eka
  • Eka's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Administrator
  • For Those I Love I Will Sacrifice.
Više
6 godina 11 meseci pre #80009 od Eka
Eka je odgovorio na temu: Re:Gestacijski(trudnicki) dijabetes
Мада је мени шећер увек био добар, али по овоме сам на граници да добијем труднички шећер.

For Those I Love I Will Sacrifice.

I have my moments, some more than others: but the ones around me, love me for me.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

• Nina-David-Simon
  • Nina-David-Simon's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • *** Nina i David ***
Više
6 godina 11 meseci pre #80025 od Nina-David-Simon
Nina-David-Simon je odgovorio na temu: Gestacijski(trudnicki) dijabetes
I meni je uvek bio savrsen, ali sada sve nesto imam utisak da nece biti tako...a osecaj me retko vara. Videcemo popodne kad stignu rezultati.

• Eka
  • Eka's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Administrator
Više
6 godina 11 meseci pre #80029 od Eka
Eka je odgovorio na temu: Re:Одг: Gestacijski(trudnicki) dijabetes

Ninica lepotica napisao/la: I meni je uvek bio savrsen, ali sada sve nesto imam utisak da nece biti tako...a osecaj me retko vara. Videcemo popodne kad stignu rezultati.

Навијам да те осећај превари :*

I have my moments, some more than others: but the ones around me, love me for me.

• Nina-David-Simon
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • *** Nina i David ***
Više
6 godina 11 meseci pre #80082 od Nina-David-Simon
Rekao dr da sledece nedelje radim test sa 100 gr glukoze. Vec mi je muka. Moracu malo da pripazim na ishranu, preterujem sa testom i slatkisima. Eka, sta ti ruckas sada kad si na dijeti?

• Eka
  • Eka's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Administrator
Više
6 godina 11 meseci pre #80090 od Eka
Eka je odgovorio na temu: Re:Gestacijski(trudnicki) dijabetes
Видех на другој теми. Без теста (само црно и интегрално брашно), ништа слаткиши, сокови, газирано. Воће једна, две воћке дневно (али без ананаса, смокви, грожђа, шљива и банана), грицкалице јок. Једи доста поврћа, месо, млеко и млечне производе, рибу јаја. Биће тешко првих пар дана али брзо се навикнеш. Ја сам са резултатима отишла код нутриционисте и она ми рекла да овако радим. И да једеш мање а чешће тј доручак, ужина, ручак, ужина, вечера.

Zahvalnice:: Nina-David-Simon

Više
6 godina 11 meseci pre #80109 od Bebac medeni
Bebac medeni je odgovorio na temu: Re:Одг: Gestacijski(trudnicki) dijabetes

GNina napisao/la: A kako znate kada trebate da radite to testiranje? :dry: Nije mi jasno sta znace tih 50 g i 100 g? :)

Ili ne treba da brinem ako su mi inace nalazi ok? :)

Meni je dr dala da radim test pred kraj sedmog meseca kada je na uz utvrdila da bebac bas napreduje. I meni su rezultati, sto se tice glukoze bili dobri, ali rekla mi je da pripazim na ishranu. Ne slatkisi, ne testa, testenine... Po cemu je odmah odredila da moram da radim sa 100g secera ne znam. Tad sam prestala da pijem slatku kafu :-( pridrzavala se neko vreme ali sam posle jela sve sto mi je prijalo, bez preterivanja.
Inace je meni kroz celu trudnocu vise prijalo da jedem cesce ali manje.

• Nina-David-Simon
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • *** Nina i David ***
Više
6 godina 11 meseci pre #80114 od Nina-David-Simon
GNina, ginekog ti daje uput za test ako je beba dosta krupna, ili je porodicna anamneza takva da ima dijabeticara. Moj dr to radi preventivno svakoj trudnici. Vadis krv iz prsta. Onda popijes 50 gr glukoze ( kupi se u apoteci) rastvorenu u vodi, sacekas da prodje sat vremena pa ti opet vade krv da vide koliki je secer. Ne bi trebalo da bude veci od 7,8. Ako je manji sve je ok. A ako je veci od toga ( kod mene je bio 10,4) onda radis opterecenje sa 100 gr glukoze rastvorene u vodi i krv se vadi pre nego sto je popijes, posle sat, dva i posle 3 sata. U zavisnosti od rezultata stavljaju te na dijetu ili daju terapiju za regulisanje secera. Nadam se da ti je malo jasnije sad.

Više
6 godina 11 meseci pre #80116 od GNina
GNina je odgovorio na temu: Gestacijski(trudnicki) dijabetes
Jeste, hvala :) Mada sam i sestru danas pitala malo za to :) Mada meni doktori nista nisu rekli, a i beba ima tacno onoliko koliko treba za ovaj pereiod trudnoce, tako da ne moram da brinem valjda :dry:

• Nina-David-Simon
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • *** Nina i David ***
Više
6 godina 11 meseci pre #80122 od Nina-David-Simon
To se sada radi preventivno trudnicama, cisto radi sigurnosti. I moja beba je taman koliko treba,ali ipak sam radila. Kod svakog ginekologa je drugacija praksa.

Moderatori: vesnasSilvijica

Prijavljivanje/Registracija