Gestacijski(trudnicki) dijabetes

• Ljiljana
  • Ljiljana's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Ljudi koji nemaju poroka, nemaju ni vrlina!
Više
6 godina 11 meseci pre #79867 od Ljiljana
Ljiljana je odgovorio na temu: Gestacijski(trudnicki) dijabetes
Izgleda da sam samo ja radila cudan ogtt test, u lab mi uzeli krv, poslali da pojedem sladak dorucak i da se vratim za dva sata. Glukoza mi je uvek na donjoj granici bila, a obe bebe preko 4kg, i svi se cudili kako :ohmy:

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
6 godina 11 meseci pre #79950 od Bebac medeni
Bebac medeni je odgovorio na temu: Re:Gestacijski(trudnicki) dijabetes
Deni i mene preplasili bez veze. Bio je napreda beba a oni me stavili na dijetu, pridrzavala sam se neko vreme ali videla sam da mi ne prija i prestala sam. Tako sam zeznula sopstvenu krvnu sliku jer je bebac sve uzimao za sebe.
Meni su rekli da donesem secer, 100g,nista nisam jela, csk me preplasili da ce mozda da mi pozli pa je mm uzeo slobodan dan da bi isao samnom. Haos, ali vazno je da smo oboje ok.

• Eka
  • Eka's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Administrator
  • For Those I Love I Will Sacrifice.
Više
6 godina 11 meseci pre #79958 od Eka
Eka je odgovorio na temu: Re:Gestacijski(trudnicki) dijabetes
Ја сам одмах радила са 100 грама глукозе у орва вредност ми је била 9,7 а од 10 креће труднички дијабетес, при том је моја мама била дијабетичар па имам и генетску предиспозицију. На дијети сам и даље, али пијем тотхему јер ми је гвожђе са 19 спало на 6,9 за месец дана и узимам протеинске шејкове због протеина који су испод доње границе. Шта је ту је, битно је да је бека добро и да напредује.

For Those I Love I Will Sacrifice.

I have my moments, some more than others: but the ones around me, love me for me.

• Nina-David-Simon
  • Nina-David-Simon's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • *** Nina i David ***
Više
6 godina 11 meseci pre #79986 od Nina-David-Simon
Nina-David-Simon je odgovorio na temu: Gestacijski(trudnicki) dijabetes
Ja sam dosla iz laboratorije - rezultate urina i krvne slike uzece mm popodne. Secer je bio 4,6. Onda sam popila 50 gr glukoze i posle sat vremena bio je 10,4. Videcemo sta ce dr reci. Trebalo bi da valjda kod trudnica posle prvog sata budu duplirane vrednosti. Ako je tako, vidim ja da cu raditi uskoro i sa 100 gr. A jedva sam i ovo izdrzala da ne povratim koliko mi je pripala muka.

• Eka
  • Eka's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Administrator
Više
6 godina 11 meseci pre #79990 od Eka
Eka je odgovorio na temu: Re:Одг: Gestacijski(trudnicki) dijabetes

Ninica lepotica napisao/la: Ja sam dosla iz laboratorije - rezultate urina i krvne slike uzece mm popodne. Secer je bio 4,6. Onda sam popila 50 gr glukoze i posle sat vremena bio je 10,4. Videcemo sta ce dr reci. Trebalo bi da valjda kod trudnica posle prvog sata budu duplirane vrednosti. Ako je tako, vidim ja da cu raditi uskoro i sa 100 gr. A jedva sam i ovo izdrzala da ne povratim koliko mi je pripala muka.

Радићеш тест са 100 гр глукозе. Када се ради са 50 гр, а после шездесетог минута шећер буде > или = 7,8 mmol/l обавезно се ради са 100 гр и тад ти крв ваде пре уношења глукозе, па у 60, 120, 180 минуту.
Референтне вредности са 100 гр су:
0. мин >= 5,3 mmol/l
60. мин >= 10 mmol/l
120. мин >= 8,6 mmol/l
180. мин >= 7,8 mmol/l
Уколико је повећана само једна вредност, а битна је ова у 60 минуту и ако је већа од 10 mmol/l то је труднички дијабетес.

Мени је та вредност била 9,7 mmol/l, значи пред добијање и средила сам регулисањем исхране. Немој да се плашиш све се то регулише.

I have my moments, some more than others: but the ones around me, love me for me.
Zahvalnice:: Nina-David-Simon

• Nina-David-Simon
  • Nina-David-Simon's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • *** Nina i David ***
Više
6 godina 11 meseci pre #79996 od Nina-David-Simon
Nina-David-Simon je odgovorio na temu: Gestacijski(trudnicki) dijabetes
Eka, meni su gotovo identicni rezultati bili kad sam sa Ninom radila sa 50 gr, pa mi dao da radim sa 100 gr i tada je sve bilo ok. Nadam se da ce i sada biti tako. Vec pomisljam kako cu na dijetu, jedva sam cekala da dodjem kuci i smazem jednu baklavu :)

• Eka
  • Eka's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Administrator
Više
6 godina 11 meseci pre #80000 od Eka
Eka je odgovorio na temu: Re:Одг: Gestacijski(trudnicki) dijabetes

Ninica lepotica napisao/la: Eka, meni su gotovo identicni rezultati bili kad sam sa Ninom radila sa 50 gr, pa mi dao da radim sa 100 gr i tada je sve bilo ok. Nadam se da ce i sada biti tako. Vec pomisljam kako cu na dijetu, jedva sam cekala da dodjem kuci i smazem jednu baklavu :)

Па онда немој да се секираш :) ја сам на дијети већ два месеца :rolleyes:

Više
6 godina 11 meseci pre #80003 od GNina
GNina je odgovorio na temu: Gestacijski(trudnicki) dijabetes
A kako znate kada trebate da radite to testiranje? :dry: Nije mi jasno sta znace tih 50 g i 100 g? :)

Ili ne treba da brinem ako su mi inace nalazi ok? :)

• Eka
  • Eka's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Administrator
Više
6 godina 11 meseci pre #80008 od Eka
Eka je odgovorio na temu: Re:Gestacijski(trudnicki) dijabetes
Ја сам ишла због вишка плодове воде којег пре није било, негде у 28. недељи, а и зато што је бека мало напреднија и крупна и одмах сам ишла на 100 грама. Не знам како одређују коју количину раде :/

Moderatori: vesnasSilvijica

Prijavljivanje/Registracija