Urinarne infekcije u trudnoci

Više
6 godina 4 meseci pre #108092 od Aleks
Aleks je napravio novu temu: Urinarne infekcije u trudnoci

Urinarne infekcije spadaju u najčešće infekcije u trudnoći. Manifestuju se učestalim mokrenjem, pečenjem pri mokrenju, bolom u predelu bubrega, pa čak i pojavom krvi u urinu, uz temperaturu. Buduće mame su izložene i infekciji mokraćnih puteva zbog pojačanog delovanja progresterona koji izaziva opuštanje glatkih mišića bešike. Usled toga dolazi do zadržavanja mokraće i razmnožavanje bakterija koje izazivaju infekciju.
Glavni uzročnici urinarnih infekcija su uglavnom bakterije, koje se u maloj količini prirodno nalaze u crevima i urogenitalnom traktu (ešerihija koli, proteus, klebsiela, enterokok, pseudomonas). Međutim, infekciju mogu da izazovu i seksualno prenosive bakterije hlamidija, ureaplazma i mikoplazma, kao i streptokok.
Najčešći izazivač je bakterija ešerihija koli (u 85 do 90 odsto slučajeva).
Ukoliko ima simptoma, potrebno je da se uradi pregled mokraće da bi se videlo da li ima bakterija i koje su, nakon čega će se dati odgovarajući antibiotici.
Teške urinarne infekcije mogu da dovedu do pokretanja drugih komplikacija, poput prevremenih kontrakcija i sledstvenog pobačaja ili prevremenog porođaja, te je važno da se leče.
ta uraditi da izbegnete urinarnu infekciju

Neki od saveta kako da sprečite nastanak urinarne infekcije u trudnoći.
- Nakon obavljanja nužde obrišite se toalet papirom od prednje strane prema natrag da biste sprečili vraćanje bakterija u uretru.
- Perite vaše genitalno područje svaki dan.
- Nemojte koristiti jake sapune, gelove za tuširanje, kupke i proizvode za intimnu higijenu žena. Oni mogu uništiti dobre bakterije i iritirati urinarni trakt.
- Dobro ispraznite bešiku svaki put kad idete u toalet.
-Idite u wc odmah po završetku seksualnog odnosa.
- Izbegavajte dugotrajno ležanje u kadi.
-Nosite pamučni donji veš i komotniju garderobu.
- Menjajte donji veš svaki dan.
- Ako imate zatvor, lečite ga što pre.
- Pijte puno tečnosti, posebno vodu.
Ako ste skloni čestim upalama mokraćnih kanala i bešike preventivno pijte velike količine soka ili čaja od brusnice ili uzimajte suplemente od brusnice uz konsultacije sa vašim lekarom.

Uvin čaj koji se inače preporučuje za lečenje urinarnih infekcija u trudnoći bi trebalo izbegavati, ali zato možete naći mešavine čajeva domaćih proizvođača osmišljene baš za lečenje urinarnih infekcija kod trudnica.

[/url]

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
6 godina 4 meseci pre #108107 od Miljana
Miljana je odgovorio na temu: Urinarne infekcije u trudnoci
Hvala Bogu nisam se susrela sa tim djavolima u trudnoci ;)

Mama, ponosna sam sto ste vi moji roditelji <3

Više
6 godina 4 meseci pre #108118 od Bebac medeni
Bebac medeni je odgovorio na temu: Re:Urinarne infekcije u trudnoci
Ni ja :-)

• Sneza
  • Sneza's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Mama sam i time se ponosim
Više
6 godina 4 meseci pre #108171 od Sneza
Sneza je odgovorio na temu: Urinarne infekcije u trudnoci
kod mene malo bili poviseni leukociti u mokraci, ali doktorka kaze to je normalno u trudnoci, ali sto vise tecnosti da pijem. i do sledeceg puta bilo sve Ok

• Rajakov
  • Rajakov's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
6 godina 3 meseci pre #117835 od Rajakov
Rajakov je odgovorio na temu: Urinarne infekcije u trudnoci
U prvoj trudnoći ništa, čista kao suza :) ali zato sam u drugoj imala ešerihiju, srećom brzo sam je se rešila - 2 kutije antibiotika (prepisala dr) i čajevi, najviše od brusnice, jogurt po mogućstvu sa probiotikom i ostale tečnosti ;)

Više
6 godina 3 meseci pre #117858 od Marijana
Marijana je odgovorio na temu: Urinarne infekcije u trudnoci
Sa eserihijom sam se namucila pre trudnoce za sada je OK da ne prizivam zlo :)

Više
6 godina 3 meseci pre #117860 od Jelena
Jelena je odgovorio na temu: Urinarne infekcije u trudnoci
Ja sam se bas namucila sa eserihijom prvo mi lekar prepise pogresan antibiotik i umesto da opadne vrednost
sledeci put kad sam radila urinokulturu ispadne neka cifra ni sama ne znam koliko nula je bilo tako da sam primala dugo Longacef i lidokain injekcije u oba kuka ujutro one toliko peku da sam jedva hodala i kupuju se za novac sto me je dodatno iritiralo :((((

Više
6 godina 3 meseci pre #117863 od Marijana
Marijana je odgovorio na temu: Urinarne infekcije u trudnoci
Da i ja sam longacef primala ujutru i uvece,isto kupovala,meni je najvise pomogao neki caj za eserihiju kupuje se u bio sopu Vranilovka se zove ili Vranilova trava,ona me je poslednji put spasila inekcija. Jelena ja sam letos imala 10 miliona :)
Zahvalnice:: Jelena

Više
6 godina 3 meseci pre #118463 od m2m2
m2m2 je odgovorio na temu: Urinarne infekcije u trudnoci
U trudnoci nisam imala nikakve probleme niti pre toga. Ali dobijem u bolnici eserihiju, kada sam se porodila. taman da krenemo kuci, ja dobijem temperaturu i otkriju mi eserihiju Sa antibioticima nisam je mogla izleciti, ali sam pronasla odlican recept na internetu. Vec dve godine je nemam, a resila sam je se za mesec dana terapije. Dva-tri cena belog luka, zavisi od velicine, izbusiti cackalicom i potopiti u casici za rakiju vodom, ( Da bude vode za jedan gutljaj), poklopiti i ostaviti preko noci. Ujutru popiti oko 1 sat pre jela i 1 sat posle toga ne jesti nista. Odvratnog je ukusa u pocetku, nemozete da disete dok pijete, da biste mogli da ga popijete. Ali pomaze, kasnije se naviknete na ukus, pa nije strasno :smhall:
Zahvalnice:: Rajakov

Moderatori: vesnasSilvijica

Prijavljivanje/Registracija