Epidural za ili protiv?

Više
8 godina 6 meseci pre - 7 godina 3 meseci pre #124 od BBmama
BBmama je napravio novu temu: Epidural za ili protiv?
lajavica je napisala

Posto imam trostruko iskustvo sa epiduralom, reci cu samo da onom ko ga je izmislio treba dati Nobelovu nagradu zivota mi....

***Istrazi klub koji svaka mama voli***
Poslednja izmena: 7 godina 3 meseci pre od BBmama.
Zahvalnice:: Maja, Danijela, Eka

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
8 godina 6 meseci pre - 7 godina 2 meseci pre #126 od BBmama
BBmama je odgovorio na temu: Odg: Epidural za ili protiv?
zadnjih 5 postova

vesna je napisala

Sa prvim detetom porodila sam se u Svajcarskoj klinici Sesil .Kada sam doktoru rekla da bih volela da se poradjam prirodno, bez epidurala, rekao je da mogu, ali na svoju licnu odgovornost, uz napomenu da oni godinama rutinski poradjaju zene iskljucivo sa epiduralom. Elem, kada su dosli moji porodjajni bolovi, uz toplu preporuku sestre i lekara ja sam se opredelila za epidural.
Prvih sat vremena sve je bil ok, bolovi su prestali.
Zatim mi se oduzela cela desna noga a bolove sam sve jace osecala. Pojacavali su mi dozu epidurala, bolovi su bili jaki, a noga mi je bila kao amputirana. Umesto da se fokusiram na porodjaj ja sam jadna pitala da li cu ikada moci nogu da pomeram ponovo...
Posle 13,5h poradjanja, uradili su mi carski (bila sam budna sa epiduralom-to nista ne boli) i rodila zdravog decaka:)
Dakle, na vam je da procenite sta je najbolje za vas i vasu bebu.
Ja licno znam dve mame koje su se u Nisu poradjale sa epiduralom i prosle savrseno dobro. Takodje se moja koleginica porodila kod istog lekara u Svajcarskoj, sa epiduralom, i prosla je super.
Na zalost, izgleda da nema pravila i da najiskusniji anesteziolozi mogu da pogrese, ili to i nije greska vec je do toga kako organizam prihvata anesteziju....

Poslednja izmena: 7 godina 2 meseci pre od Maja.
Zahvalnice:: Danijela

Više
8 godina 6 meseci pre #128 od BBmama
jula je napisala

ja nisam ni razmisljala o tome ali nije mi ni bilo potrebno, na moju srecu
pored mene zenka sto je lezala bio joj je drugi porod i cekala je da dobije epidural jer je i prvi put pa je bila prezadovoljna ali joj je beba pozurila i posle je bila odusevljena sto je nije primila jer je sve proslo brzo i lako i bol je prosao odmah
vazno je da zena ima mogucnost izbora - pa ko voli neka izvoli

Više
8 godina 6 meseci pre #129 od BBmama
Teodorica je napisala

Ziveo epidural :))) Ja sam iskreno za epidural,zeznula sam se sto za prvi porodjaj nisam uzela epidural,jer sam se bas tesko porodila. Ali zdravlje od Boga kada se odlucim da idem na drugo dete,obavezno cu za porodjaj da uzmem epidural.

Više
8 godina 6 meseci pre #130 od BBmama
natalica je napisala

Slazem se da treba nekako nagraditi onoga ko je izmislio divnu stvar zvanu epidural. Zaista olaksava ali ja sam imala tu "ludu srecu" da su tek iz treceg puta uspeli da pogode pravo mesto i sa stomakom do zuba nije bilo prijatno, cak veoma bolno. Zatim sam osetila sve sto je trebalo da se oseti samo sa jedne strane pa su cekali neko vreme da vide da li ce zahvatiti i drugu, srecom i to je proslo inace ne znam da li bi podnela cetvrto bockanje. A kad je doslo minut do 12 tj vreme da moj sincic dodje na svet, morali su, kako oni kazu, da smanje epidural, tako da sam te bolove i te kako osetila, a o usivanju da tek ne pricam.
U svakom slucaju, nije mi se bas posrecilo, ali sam zahvalna za sve one bolove koje nisam osetila.
Treba da napomenem da nije u redu sto je epidural u porodilistu Dragisa Misovic normalna stvar i ne placa se uopste i sto cene istog variraju od porodilista do porodilista u Beogradu.
Ja sam se porodila u GAK Narodni front i izdali su nekakav blok racun na kome jedva da je svrha pisala. Zasto onda sve one donacije i prikupljanje sredstava za inkubatore i slicno ako taj novac ne upotrebljavaju za takve stvari? Nije li obaveza bolnice da u skladu sa mogucnostima osavremenjuje opremu? Kada pogledate cenovnike jos ce stajati koliko ce kostati za kiseonik koji smo udisali tokom porodjaja.

Više
8 godina 6 meseci pre #131 od BBmama
jocana je napisala

Ja sam htela da primim epidural, ali sam se porodila jako brzo, pa nije bilo vremena za njega. Zato kad su me ušivali...uh...mislim da mi je to bilo gore od porođaja. Devojka, tj.žena koja se porađala pored mene (porodile smo se u razmaku od pet minuta), nije ni osetila kad su je ušivali, naravno zahvaljujući epiduralu. Zato, kad se i sledeći put budem porađala opet ću tržiti epidural, bez razmišljanja!

• LoLa
  • LoLa's Avatar
  • Van mreže
  • BB Majstor
  • BB Majstor
  • ..ja sam ja dok se borim i boricu se dok sam ja..
Više
8 godina 6 meseci pre #555 od LoLa
LoLa je odgovorio na temu: Odg: Epidural za ili protiv?
.

ja nisam ni razmisljala o tome ali nije mi ni bilo potrebno, na moju srecu pored mene zenka sto je lezala bio joj je drugi porod i cekala je da dobije epidural jer je i prvi put pa je bila prezadovoljna ali joj je beba pozurila i posle je bila odusevljena sto je nije primila jer je sve proslo brzo i lako i bol je prosao odmah
vazno je da zena ima mogucnost izbora - pa ko voli neka izvoli

• Bubi89
  • Bubi89's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
8 godina 6 meseci pre #575 od Bubi89
Bubi89 je odgovorio na temu: Odg: Epidural za ili protiv?
Zahvaljujuci epiduralu i divnom anesteziologu nosim prelepa secanja na porodjaj... Dace Bog da i takav bude i sledeci:)
A ko kaze da boli, znaci da anesteziolog nije dobar... Ja sam osetila nesto, pa kao kada vam vade krv iz prsta, ma ni to... :cheer:

Više
8 godina 6 meseci pre #576 od Maja
Maja je odgovorio na temu: Odg: Epidural za ili protiv?
ZIVEO EPIDURAL :))) Uzivala sam na svom porodjaju i apsolutno me nista nije bolelo :)))

Moderatori: BoyannavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija