Strah od porodjaja-strah od nepoznatog!

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 2 meseci pre #29845 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Da li se plasite porodjaja?
aha sad vidim,hvala :)

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 2 meseci pre #29846 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Da li se plasite porodjaja?
ne plasim se porodjaja,jedva cekam,ako god da mi bude znam da je ishod srecan i da cu dobiti ono sto dugo cekam :)

• Rajakov
  • Rajakov's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 2 meseci pre #29864 od Rajakov
Rajakov je odgovorio na temu: Odg: Strah od porodjaja-strah od nepoznatog!
Ja nemam strah od porođaja već od pucanja ili sečenja i ušivanja, to mene najviše plaši :S i plašim se da neću moći da se snađem u prvim danima mada se tešim da to prirodno dođe :) i da ne padnem u depresiju.
A da li ste možda imale osećaj da ćete se poroditi ranije? Ja sad imam neki osećaj da ćemo da poranimo 15ak dana :what:

• vesnas
  • vesnas's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Moderator
  • Oči pokazuju snagu duše.
Više
7 godina 2 meseci pre - 7 godina 2 meseci pre #29865 od vesnas
vesnas je odgovorio na temu: Odg: Strah od porodjaja-strah od nepoznatog!
Meni je veći problem bio kako će se bolničko osoblje ponašati, nego sam porođaj. Znala sam da kažem, boleće ali žene to prežive, samo želim da se prema meni ophode kao prema ljudskom biću i da se beba rodi živa i zdrava.
I da imala sam frku od epiziotomije.
Poslednja izmena: 7 godina 2 meseci pre od vesnas.

• Marija
  • Marija's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Bicu tu i onda kad mislis da mi do tebe nije stalo
Više
7 godina 2 meseci pre #29884 od Marija
Marija je odgovorio na temu: Odg: Strah od porodjaja-strah od nepoznatog!
Nisam se plasila bolova, plasila sam se samo za bebu, samo sam zelela da ona bude dobro, a ja cu sve preziveti isto je bilo i u prvoj i u drugoj trudnoci :srce: hvala Bogu sve je bilo u redu :srce: :srce:

• Nina-David-Simon
  • Nina-David-Simon's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • *** Nina i David ***
Više
7 godina 2 meseci pre #29895 od Nina-David-Simon
Nina-David-Simon je odgovorio na temu: Odg: Strah od porodjaja-strah od nepoznatog!
Nije mi bilo bas svejedno, slusala sam razlicite price. Kad me uhvati panika uvek pomislim na to ko je sve rodio dete pa pretekao i snasao se da ga odgaja, e onda cu i ja sigurno :vais:

• Milica
  • Milica 's Avatar
  • Van mreže
  • BB Majstor
  • BB Majstor
  • Covek samo srcem dobro vidi, istina se ocima ne da
Više
7 godina 2 meseci pre #29955 od Milica
Milica je odgovorio na temu: Odg: Strah od porodjaja-strah od nepoznatog!
Za mene kaze okolina da sam jedna od retkih zena koja ide sa osmehom i puna entuzijazma na porodjaj. Poradjala sam se dva puta prirodno, prvi put nista nisam znala pa nisam znala ni cega da se plasim, sta je tu je... a drugi put sam od sedmog meseca razmisljala o porodjaju, pa tripovala da ce mi puci vodenjak, da cu ranije da se porodim...sto vise znas vise mislis...ali oba puta dosao trenutak, prosao...i sada imama dva andjela...

:girl: Simonu od dve godine i :boy1: Isaka od skoro pa 4 meseca!

Srecno, ne bojite se vec razmisljajte kako da sto bolje pomognete bebici da dodje na svet, meni je pomogao pozitivni stav i vezbice i saveti u skoli za trudnice. :pegla: obavezno skinite sa neta vezbe disanja i probajte da ih savladate dobro je i zbog vas i zbog bebe.

: )

Više
7 godina 2 meseci pre #29963 od Marija
Marija je odgovorio na temu: Odg: Strah od porodjaja-strah od nepoznatog!
zaista niti sam strahovala niti sam razmisljala o tome i sam ase sada zapitam kako ali nemam puno vremena,ne mogu to da zamislim jer nisam prisustvovala tako necim,e sada kada sam dobila prvo dete za drugo mogu malo da se pitam kako sta....ali ja kazem bice kako Bog kaze samo neka se sve dobro zavrsi pa kako bude....nisam slusala druge da mi nebi uneli strah,nervozu.......

• Milica
  • Milica 's Avatar
  • Van mreže
  • BB Majstor
  • BB Majstor
  • Covek samo srcem dobro vidi, istina se ocima ne da
Više
7 godina 2 meseci pre #29980 od Milica
Milica je odgovorio na temu: Odg: Strah od porodjaja-strah od nepoznatog!
Rajkov, nemoj unapred da strahuješ, pogotovu od depresije, svaka žena individualno odreaguje i svaka se pomalo ludo oseća od pomahnitalih hormona...ali i svaka žena ima urođeni instikt da bude majka...radi onako kaoko osećaš i posmatraj bebu, ona ti je najbolji putokaz. :spava: ... a što se tiče sečenja...posle napinjanja i porađanja, nemaš pojma kada su te isekli i kao , jer se to radi prilikom napona, tako i da ne osetiš...a šivenje malo pecka, ako te ušiju na vreme...o rani i o oporavku od epiziotomije pronađi temu, postoji na forumu. :komp1:

: )

Moderatori: BoyannavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija