Baby friendly program,da ili ne?

Više
8 godina 2 meseci pre #20285 od Lanche
Lanche je odgovorio na temu: Odg: Baby friendly program,da ili ne?
Bas tako Dasho... Mama treba biti odmorna i opustena

Kod nas je pravilo da mama koja se porodi danas, bebu dobija tek sutra u jutru, mami je potreban odmor.
Tako da, ja kada sam se porodila u 15h bebu sam videla, onda su je odveli i doveli ujutru.Ja sam imala vremena da se opustim i odspavam..mada bebe koje su pored mene u sobi bas i nisu to dozvoljavale, ali dobro.. Sto se tice laktacije, ja nisma imala problema, kolostrum je bio odmah posle porodjaja, tako da je malena imala sta da vuce, a kada bi trebala dohrana, uvek smo imali dodatne flasice kod sestre. Mleko je krenulo normalno nakon tri dana, i nadolazilo kao ludooo..

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
8 godina 1 mesec pre #21110 od Marijana
Marijana je odgovorio na temu: Odg: Baby friendly program,da ili ne?
UUUFFFF!!!!BF NISAM ZA TO!!!!Prvi porodjaj beba nije bila samnom,odmor,podoj na 3h taman kako treba.drugi porodjaj beba samnom plus jos 6drugih..umor..majke kukaju nemaju mleka,a bebe placu gladne,babica ni od korova da odvedu gladne bebace da nahrane..STRAVA UZAS!!!
:( :nerazumem: zasto ne rade po standardu kako treba,tada bi to bolje funkcionisalo!!!

Više
8 godina 1 mesec pre #21111 od Marijana
Marijana je odgovorio na temu: Odg: Baby friendly program,da ili ne?
Sada me je jedino frka zbog toga...

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 5 meseci pre #57018 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Baby friendly program,da ili ne?
moja beba je bila pored mene sve vreme i to mi je super.ali bila je bas dobra spavala je sve vreme,da je plakala trazila bih da je odnesu jer sam bila previse iscrpljena.pa razumem sad mame koje ne zele baby frendly

Više
7 godina 5 meseci pre #57073 od Deni
Deni je odgovorio na temu: Odg: Baby friendly program,da ili ne?
ja sam za,sva tri puta su bebe bile samnom,srecom dobro sam prosla nisam bila iscrpljena i pored bebe mi je vreme brzo proslo,e sad to je veliki problem kad se zene teze pored a moraju same da ustaju oko bebe

• Ljiljana
  • Ljiljana's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Ljudi koji nemaju poroka, nemaju ni vrlina!
Više
7 godina 5 meseci pre #57103 od Ljiljana
Ljiljana je odgovorio na temu: Odg: Baby friendly program,da ili ne?
Prva beba je bila sa mnom, malo smo se namucile, ali zahvaljujuci zeni koja je bila sa mnom u sobi i koja je htela oko svega da mi poogne i da savet pregurali smo nekako. Nije strasno ako imate snage da se posvetite bebi, ali ako imate tezi porodjaj onda ste u problemu. Druga beba je bila u boksu, donosili su ga na podoj preko dana a posle podne su ga ostavljali tri sata sa mnom, tako da smo lepo mogli da se mazimo. Svaka od opcija ima svoje prednosti, ali i svoje mane.

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 5 meseci pre #57105 od luna

deni napisao/la: ja sam za,sva tri puta su bebe bile samnom,srecom dobro sam prosla nisam bila iscrpljena i pored bebe mi je vreme brzo proslo,e sad to je veliki problem kad se zene teze pored a moraju same da ustaju oko bebe

pa da,ja sam imala tezak porodjaj ,ali srecom osoblje klinike je fenomenalno,zelela sam da beba bude samnom,ali posto nisam bila u stanju da ustajem verovatno bih trazila da je odnesu ali bekana je jako dobra kao i bebe koje su bile u sobi pa smo sve lepo odmorile i sutradan dosle kuci :)

Više
7 godina 5 meseci pre #57151 od Aleks
Aleks je odgovorio na temu: Odg: Baby friendly program,da ili ne?
U Visegradskoj gde sam se porodila nije postojao(a mislim da ni sada ne postoji)bf.I mislim da je i bolje tako,posebno kod majki koje su imali teze porodjaje i carski rez,da bi mogle da se oporave i adekvatno brinu o bebi i posebno kod prvorotki .Dosta zavisi i od toga koliko kod bf. babice i ostali pruzaju pomoc,a koliko ste prepusteni sami sebi,jer majcinski instikt ne podrazumeva da ce te se odmah snaci...A i realno mislim da je bf. uveden zbog manjih troskova i manjeg obima posla babica i m.sestara.Verovatno tretman zavisi od bolnice do bolnice...Dakle-protiv...

[/url]

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 5 meseci pre #57192 od luna
pa nije mila,nama su dolazile sestre svako malo u sobu,i na svali poziv tasterom,presvlacile su nam bebe i kome j etrebala dohrana..ja sam doduse bila svega 24 u porodilistu tj u postporodjajnom ali sam odusevljena tretmanom sestara u bf

Moderatori: BoyannavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija