Prave istine o novopečenim mamama

• Bebac Smajli
  • Bebac Smajli's Avatar Pokretač teme
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
Više
7 godina 11 meseci pre - 7 godina 2 meseci pre #28853 od Bebac Smajli
Bebac Smajli je napravio novu temu: Prave istine o novopečenim mamama
Biti majka prvi put nije nimalo lak posao, a na većinu stvari koje se dogode u ovoj novoj fazi života niko vas ne pripremi.

Nervoza, nesanica, sreća, tuga i oduševljenje samo su neke od emocija koje se izmene za jedan jedini dan. Uz sav napor koji ova vrlo moćna uloga iziskuje rezultat svega je prava nagrada. Sakupili smo 20 neobičnih, frustrirajućih i šaljivih istina o novopečenim mamama i njihovim bebama.

1. Želećeš da zapališ svu trudničku odeću iako znaš da će ti ponovno biti potrebna.

2. Stalno ćeš gubiti sićušne čarapice u mašini.

3. Uspećeš da se istuširaš, opereš, osušiš kosu i obučeš se za manje od 10 minuta.

4. Želećeš da se ispričaš sa svim prijateljicama koje su se porodile pre tebe, a za koje nikako nisi shvatala kako ne mogu da izdvoje samo 5 minuta za tebe.

5. Razmišljaćeš o tome šta bi sve dala za 8 sati neprekidnog sna.

6. Poželećeš da bejbi alarm baciš kroz prozor.

7. Stalno ćeš se preispitivati i razmišljati kako druge mame uspevaju da budu tako mirne, mršave i organizovane.

8. Doživećeš dane kada ćeš iskočiti iz kreveta i u trenu nahraniti dete, ali i dana kada ni šleper ne bi mogao da te izvuče iz kreveta.

9. Naporan dan u kom nisi imala ni minut za sebe zaboravićeš u trenu kada vidiš da ti je dete konačno zaspalo.

10. Kofein će postati tvoj najbolji prijatelj.

11. Pravićeš se da ne osećaš miris pelene kad predaš dete tatici.

12. Kada prvi put nakon porođaja izađeš s prijateljicama osećaćeš kao da ti nešto nedostaje.

13. Nasmejaćeš se do suza kad tvoj klinac prvi put zaigra u ritmu muzike.

14. Jedva ćeš dočekati da te neko pita da pokažeš sliku deteta na mobilnom.

15. Oduševićeš se kada vidiš muža kako posmatra dete dirnut do suza.

16. Biće ti žao da se odvojiš od omiljenih stvarčica koje je tvoja beba prerasla.

Hajde da popricamo malo o tome kako se osecamo kada prodje euforija radjanja, kada prodje ono ushicenje u porodilistu i kada sa bebom dodjemo kuci, kada se sretnemo sa novim obavezama i odgovornoscu. Kako se snalazimo i kako osecamo?
Ja sam se slatko nasmejala spisku gore, ali sam se itekako pronasla u njemu.

Poslednja izmena: 7 godina 2 meseci pre od Miljana.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 11 meseci pre #28855 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Prave istine o novopečenim mamama
heheh zanimljivo :) ne znam,svaka beba i porodilja su za sebe,ali kontam da ima istine u svemu tome gore navedeno :)

• Marija
  • Marija's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Bicu tu i onda kad mislis da mi do tebe nije stalo
Više
7 godina 11 meseci pre #28859 od Marija
Marija je odgovorio na temu: Odg: Prave istine o novopečenim mamama
luna draga ovo je 100% tacno videces cekaj samo :hihi: :hihi: :hihi: :kisss:: :kisss:: :kisss::
Zahvalnice:: luna

• vesnas
  • vesnas's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Moderator
  • Oči pokazuju snagu duše.
Više
7 godina 11 meseci pre #28860 od vesnas
vesnas je odgovorio na temu: Odg: Prave istine o novopečenim mamama
Za sada: 2,5,8,9,10,15 :lol:

Više
7 godina 11 meseci pre #28868 od Marinica
Marinica je odgovorio na temu: Odg: Prave istine o novopečenim mamama
ima svega zaista,ali mogu samo reci svaka muka slatka muka..... :kisss:: :kisss::

• NATAŠA
  • NATAŠA's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • volim rode-donele mi moju srećicu!
Više
7 godina 11 meseci pre #28901 od NATAŠA
NATAŠA je odgovorio na temu: Odg: Prave istine o novopečenim mamama
:hihi: :hihi: :hihi:
:kisss:: ali sve su to "slatke"muke i brzo se zaborave.Sećam se da mi jedna prijateljica dok sam bila :trudna: rekla:"Sada se dobro naspavaj,kada se porodiš spavanja nema" :hihi: :hihi: :hihi:

Više
7 godina 11 meseci pre #28904 od Biserka
Biserka je odgovorio na temu: Odg: Prave istine o novopečenim mamama
Ima istine,pronasla sam se tamo,negde,ali kad slegnu utisci sve dodje na svoje i nije bilo tako strasno..Isla sam na vezbe za trudnice i u skolicu,sto mi je mnogo pomoglo pri porodjaju,bila sam pribrana i psihicki spremna na sve.Nasa Visnja sada ima 14 meseci,mozda smo imali srece,nije sto je nasa,ali je za primer.Od 2 meseca se nije budila nocu da sisa,spavalica,grceve je imala samo popodne,prvi put se razbolela prosle nedelje,upala grla,kad je krenula u jasle....Tata je uvek bio tu,moja desna ruka,pomagao u svemu.Moje iskustvo je prelepo,pozelela bih ga svim mama :spava: :spava: :spava:

Janjic Biserka:)))

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 5 meseci pre #55082 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Prave istine o novopečenim mamama
hehehe pronadjoh se u par stavki al ne u svakoj :) to da jedva cekam da pokazem sliku moje bebe da hehe ne besnim i nemam bebi alarm nije bas taako,ponekad bih dala sve za spavanje malo duze,al nije strasno,srecom inica nocu lepo pava,malo mi je zao sto moju lunu ne mogu toliko da mazim i setam i sto ne mogu u shoping i malo vise u skitnju al dobro bice vremena i za to.

Moderatori: BoyannavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija