Nega posle porodjaja

Više
9 godina 3 meseci pre - 8 godina 3 nedelja pre #348 od BEBICA
BEBICA je napravio novu temu: Nega posle porodjaja
marijana je napisala:

I posle porodjaja mame treba da brinu o svom izgledu kako bi bile privlacen svojim muzevima

VEROLINO HANDIWORK KLIK NA LINK
HEKLANE KAPE,TRAKICE,SALOVI,ZA SVA GODISNA DOBA...
www.facebook.com/VerolinoHandiwork

Osmeh je jedna kriva linija koja moze da ispravi mnogo stvari.

[link=http://lilypie.com] [/link]

Poslednja izmena: 8 godina 3 nedelja pre od BBmama.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
8 godina 3 meseci pre #13297 od nina
nina je odgovorio na temu: Odg: Nega posle porodjaja
Naravno da treba,meni su se cimerke iz porodilista smejale kada su videle neseser,a u njemu...tonirana krema,maskara,labelo,kupke,mleka za teko....svasta nesto!Prvog dana su se smejale,a vec drugo sam im pozajmljivala t.kremu :hihi:
Zahvalnice:: Milica

Više
8 godina 2 meseci pre #17367 od Lanche
Lanche je odgovorio na temu: Odg: Nega posle porodjaja
Nega i higijena majke je veoma vazna koliko za samu majku toliko i za njenu bebu.
Neposredno nakon porodjaja higijenu odrzavate redovnim pranjem polnih organa pod mlazom tople vode ili tusiranjem i uz upotrebu neutralnog sapuna. Ne preporucuje se kupanje u kadi.
Nemojte zanemariti redovno odrzavanje higijene usta i zuba, sto se moze desiti u prvim danima nakon porodjaja. Redovno pranje zuba, kao i ciscenje koncem za zube , uz redovne kontrole usta i zuba cuvaju zdravlje, lep i sjajan osmeh.
U trudnoci, zbog lucenja hormona , koza ,oci i kosa trudnice imaju lep sjaj.Nakon trudnoce je potrebno vise paznje posvetiti nezi koze i kose kozmetickim sredstvima blagog delovanja.

• Milica
  • Milica 's Avatar
  • Van mreže
  • BB Majstor
  • BB Majstor
  • Covek samo srcem dobro vidi, istina se ocima ne da
Više
8 godina 2 meseci pre #17489 od Milica
Milica je odgovorio na temu: Odg: Nega posle porodjaja
:tus: Ја сам увек са опраном косом и окупана, мада ми је некад тешко да за себе, поред двоје мале деце, нађем времена, ипак то урадим макар и у два после поноћи. Увек прснем неки благ парфем, мада избегавам веће количине парфема да беба има мирис маме и сике...Иначе, ускоро палнирам одлазак фризеру и козметичарки на депилацију... чекаћу да прође још који дан...пошто је прошло тек две недеље од порођаја...редовно су ми нокти урдни и налакирани...иако сам у кући гледам да сам колико толико сређена, намејана и срећна, а онда ће и људи поред мене бити весели, па и моја деца и супруг... :nokti: :oblak:

: )

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 5 meseci pre #57025 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Nega posle porodjaja
ja sam se istog dana nakon porodjaja tusirala tamo jedno 5 puta.jeste da sam jedva stojala na nogama i da sam svaki put cimala sestre da mi pomognu ali nisam mogla da podnesem..ne znam dal je to zbog nekog soka nakon porodjaja ali imala sam konstantnu potrebu za tusiranjem.prvih nedelju dana kod kuce tusirala sam se samo vodom tako su mi rekli u porodilistu posle sam pocela neutralnim sapunom zbog rane

Više
7 godina 5 meseci pre #57153 od Aleks
Aleks je odgovorio na temu: Odg: Nega posle porodjaja

luna napisao/la: ja sam se istog dana nakon porodjaja tusirala tamo jedno 5 puta.jeste da sam jedva stojala na nogama i da sam svaki put cimala sestre da mi pomognu ali nisam mogla da podnesem..ne znam dal je to zbog nekog soka nakon porodjaja ali imala sam konstantnu potrebu za tusiranjem.prvih nedelju dana kod kuce tusirala sam se samo vodom tako su mi rekli u porodilistu posle sam pocela neutralnim sapunom zbog rane

Jao Luna i ja sam imala taj trip da se tusiram 10 puta na dan u porodilistu.Srecom imala sam zasebno kupatilo
I naravno pun neseser ;)

[/url]

Više
7 godina 5 meseci pre #57155 od Deni
Deni je odgovorio na temu: Odg: Nega posle porodjaja
i ja sam se tusirala vise puta dnevno nakon porodjaja mnogo sam se prijatnije osecala

• Sneza
  • Sneza's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Mama sam i time se ponosim
Više
7 godina 5 meseci pre #57225 od Sneza
Sneza je odgovorio na temu: Odg: Nega posle porodjaja
ja ne mogu zamilsiti dan bez tusiranja, a nekada i po vise puta :P a posle porodjaja mi mm donosio i pincetu i turpiju za nokte i svasta nesto :cheer:

• Ljiljana
  • Ljiljana's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Ljudi koji nemaju poroka, nemaju ni vrlina!
Više
7 godina 4 meseci pre #58222 od Ljiljana
Ljiljana je odgovorio na temu: Odg: Nega posle porodjaja
Tusiranje jedno 10 puta na dan, kako u bolici tako i prvih dana kad sam dosl kuci. Posle dva puta dok sve nije zaraslo. Kosu sam odmah oprala, cim sam kuci dosla.

Moderatori: BoyannavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija