Odnosi i kontracepcija nakon porodjaja

• luna
  • luna's Avatar Pokretač teme
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 5 meseci pre - 7 godina 2 meseci pre #55086 od luna
luna je napravio novu temu: Odnosi i kontracepcija nakon porodjaja
Posle koliko vremena je normalno stupiti u sexualne odnose nakon porodjaja?
Meni doktor kaze da je sve u redu i da moze al ja se i dalje plasim valjda sam jos istraumirana od porodjaja.
Koliko je vremena potrebno da sve opet bude kao pre :?
Koja sredstva za kontracepciju su najpreporucljivija nakon porodjaja?

Poslednja izmena: 7 godina 2 meseci pre od Miljana.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
7 godina 5 meseci pre #55097 od GNina
GNina je odgovorio na temu: Odg: Odnosi i kontracepcija nakon porodjaja
Ja sam posle jedno mesec dana, malo vise :) Mada nisam imala nikakvih problema sa porodjajem, tako da mi nije trebalo puno da se vratim u formu. A sto se tice kontracepcije nikada je nisam koristila :) Samo malo opreznije i to je to :)

• Maja
  • Maja's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • The palm of a hand that holds all my dreams
Više
7 godina 5 meseci pre - 7 godina 5 meseci pre #55144 od Maja
Maja je odgovorio na temu: Odg: Odnosi i kontracepcija nakon porodjaja
Statistike govore,a lekari potvrdjuju da zene najcesce ostaju ponovo u drugom stanju 5-6 meseci nakon porodjaja..Zato nikako bez kontracepcije..Posto nije vreme za hormonske pilule,spirale i slicno,jedan dobar prezervativ ce posluziti..Nakon porodjaja se i najlakse zatrudni,tako da ako ne zelite bebu pored bebe,vodite racuna..A kad cete stupiti u odnose ponovo..Pa kad budete spremni,preporucuje se da prodje minimum 6 nedelja..Ali mnoge zene,usled hormona,i dojenja,nemaju nikakvu zelju mnogo duze..Naravno na to uticu i mnogi drugi faktori,tezak porodjaj,umor,neispavanost,nervoza..itd...
Poslednja izmena: 7 godina 5 meseci pre od Maja.

Više
7 godina 5 meseci pre #55146 od GNina
GNina je odgovorio na temu: Odg: Odnosi i kontracepcija nakon porodjaja

Zmajevska napisao/la: Statistike govore,a lekari potvrdjuju da zene najcesce ostaju ponovo u drugom stanju 5-6 meseci nakon porodjaja..Zato nikako bez kontracepcije..Posto nije vreme za hormonske pilule,spirale i slicno,jedan dobar prezervativ ce posluziti..Nakon porodjaja se i najlakse zatrudni,tako da ako ne zelite bebu pored bebe,vodite racuna..A kad cete stupiti u odnose ponovo..Pa kad budete spremni,preporucuje se da prodje minimum 6 nedelja..Ali mnoge zene,usled hormona,i dojenja,nemaju nikakvu zelju mnogo duze..Naravno na to uticu i mnogi drugi faktori,tezak porodjaj,umor,neispavanost,nervoza..itd...

Evo ja ne ostadoh ;) Salim se, nikada nisam bila ni za kakav vid tabletica... ni kao devojka, a posebno sada :) Svaka ti je na mestu :)

Više
7 godina 5 meseci pre - 7 godina 5 meseci pre #55151 od Miljana
Miljana je odgovorio na temu: Odg: Odnosi i kontracepcija nakon porodjaja
Mi smo posle nekih 6 nedelja koliko se secam :P i ne igramo igre na srecu :P :P :P od pocetka prezervativ, sto je sigurno sigurno :P

copy paste :P
Prekidom seksualnog odnosa pre ejakulacije smanjuje se verovatnoća da dođe do trudnoće, ali ovakva vrsta "kontracepcije" spada u nepouzdane metode zaštite od neželjenog začeća.Ovakvim načinom "kontracepcije" ipak dolazi do dvadesetak trudnoća na 100 parova koji ga koriste. Iz toga se može zaključiti da ovakvim načinom izbegavanja trudnoće postoji verovatnoća da će doći do trudnoće posle 3 do 4 godine.

Mama, ponosna sam sto ste vi moji roditelji <3
Poslednja izmena: 7 godina 5 meseci pre od Miljana.

Više
7 godina 5 meseci pre #55156 od Capeside
Capeside je odgovorio na temu: Odg: Odnosi i kontracepcija nakon porodjaja
Ja sam bila na kontroli posle mesec i po dana.. s obzirom na carski rez, morala sam prvo da proverim da li je sve ok..
Dr. mi je, posto ne dojim, preporucila YAZ za kontracepciju... koji sam koristila i ranije (ima mali procenat hormona)..
Tako da... odnosi otprilike posle dva meseca, posle prve menstruacije sam pocela tabletice... imam osecaj ponekad da me unutra boli u predelu donjeg stomaka, ali kazu da je to normalno zbog operacije...
A inace, imala sam bolove tokom prvog i drugog odnosa... kao da mi se nesto unutra odlamalo... JA BIH SIGURNO UMRLA DA SAM SE PORODILA PRIRODNO!! Zenice svaka vama cast! :)

" I am the master of my fate...
I am the captain of my soul."

Više
7 godina 5 meseci pre #55158 od Dasha
Dasha je odgovorio na temu: Odg: Odnosi i kontracepcija nakon porodjaja

Capeside napisao/la: JA BIH SIGURNO UMRLA DA SAM SE PORODILA PRIRODNO!! Zenice svaka vama cast! :)

Joj cuti, Bogu hvala, mogu da zamislim kako je tebi nakon carskog... :dry:

Luna, ne moras nigde zuriti. Razmisli dobro kako ces ali svakako ako ubrzo neces drugu bebu, koristi zastitu!

• luna
  • luna's Avatar Pokretač teme
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 5 meseci pre #55352 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Odnosi i kontracepcija nakon porodjaja
hehe koristimo,kondomi su ipak najpouzdaniji u ovom periodu,proslo je skoro 2 meseca od porodjaja i usudih se napokon da se opustim.al nekako mi nije to to iako je dr rekao da je sve u redu i da je zaraslo i spolja i iznutra opetmi nekako nije prijano..strpicu se jos malo :)

Više
7 godina 5 meseci pre #55405 od Marinica
Marinica je odgovorio na temu: Odg: Odnosi i kontracepcija nakon porodjaja
niti imam odose niti sam imala tako da nemam o cemu da brinem........ :cheer: :cheer:

Moderatori: BoyannavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija