Beba i sedenje.

Više
7 godina 10 meseci pre #4944 od olivera
olivera je odgovorio na temu: Odg: Beba i sedenje.
bas sam danas vodila svoju 6.5 meseci staru bebu kod fizijatra na pregled,sva ponosna rekla sam kako ona vec neko vreme sedi samostalno,bez ikakvog oslona,doktorica je rekla da moramo bebu vratiti u lezeci polozaj i ne dizemo je dok se sama ne uspravi da sedne,u protivnom rizikujemo da joj se iskrivi kicma.takodje nam je savetovala da ne koristimo dubak,a pedijatri su nam rekli da mozemo da je stavljamo po 20minuta dnevno.ja cu pratiti instrukcije fizijatra,
mozda moja prica nekome pomogne,pozdrav svim mamama!

Boze cuvaj mi ovo pile
ovu mrvu zlata i svile....

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
7 godina 10 meseci pre #4947 od Miljana
Miljana je odgovorio na temu: Odg: Beba i sedenje.
Kao i uvek svaki doktor prica svoju pricu, nama je nasa rekla da sta god uradi sama da je ne diram, samo da je ne silim, cak sam se posavetovala sa svojim ortopedom koji mi je isto posavetovao a njemu verujem svaku rec, tako da sam i ja istog misljenja, beba radi ono sto moze, jer da ne moze to i ne bi radila...

Mama, ponosna sam sto ste vi moji roditelji <3

• Bubi89
  • Bubi89's Avatar Pokretač teme
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 10 meseci pre #4951 od Bubi89
Bubi89 je odgovorio na temu: Odg: Beba i sedenje.

Miljana napisao/la: Kao i uvek svaki doktor prica svoju pricu, nama je nasa rekla da sta god uradi sama da je ne diram, samo da je ne silim, cak sam se posavetovala sa svojim ortopedom koji mi je isto posavetovao a njemu verujem svaku rec, tako da sam i ja istog misljenja, beba radi ono sto moze, jer da ne moze to i ne bi radila...

Bas tako... Ako on hoce sam da sedne ili ustane, pa nisam luda da ga sputavam...

• vesnas
  • vesnas's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Moderator
  • Oči pokazuju snagu duše.
Više
5 godina 10 meseci pre #65976 od vesnas
vesnas je odgovorio na temu: Odg: Beba i sedenje.
Mila se prvo digla na nogice, pa je posle toga počela samostalno da sedi. Imala je skoro osam meseci. :S
Nisam je forsirala, iako sam slušala neke priče o atrofiji mišića ukoliko je ne stavljam da sedi. :lud:
Ona je živahna i sedenje je nije zanimalo. Kad god sam je stavila da sedi, posle tri sekunde je kretala svojim putem. Izvrne se na stomak i napred. Onog momenta kada joj se sedenje učinilo zanimljivim to je i uradila. :)

Više
5 godina 10 meseci pre #66043 od Marinica
Marinica je odgovorio na temu: Odg: Beba i sedenje.
mi smo se polako poceli uspravljati,malo po malo sa 6meseci ja mislim da se bas uspravio,posle setalica.....

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
5 godina 10 meseci pre #66748 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Beba i sedenje.
ina se podize ima vec mesec dana,sada je vc cvrsca,stavljam je u polu sedeci u jastuke,ne forsiram je ona sama hoce podize se sva se preznoji od napora da se uspravi,dr rekla moze slobodno da je ne sprecavam

Više
5 godina 10 meseci pre #66793 od Bebac medeni
Bebac medeni je odgovorio na temu: Odg: Beba i sedenje.
Urosa stavljam u polulezeci polozaj posto vise nece samo da lezi :) Naslonim ga na jastuk,pa oko njega jos gomila jastuka i bude tako neko vreme dok mu ne dosadi i sam se,mlatarajuci nogama,spusti u lezeci polozaj.Nisam za to da nesto forsiram,ali ni da bas slepo sledim pravila.Videla sam da mu to prija i da u tome uziva :bigr:

Više
5 godina 10 meseci pre #66805 od Capeside
Capeside je odgovorio na temu: Odg: Beba i sedenje.
Viktor je poceo da se podize oko 4-og meseca, sad sa 5 i po sedi samostalno ali mu je jos malo tesko da se sam podigne iz potpuno lezeceg polozaja... iz svih drugih sedne bez problema...
Nas pedijatar je savetovao da mu ne dozvoljavamo da sedi do 6og meseca (to je po pravilima), ali stvarno ga nije bilo moguce sputati, pa to nismo ni radili... Verujem da svaka beba oseti kad joj je vreme i da priroda cini svoje...

" I am the master of my fate...
I am the captain of my soul."
Zahvalnice:: Bebac medeni

Više
5 godina 10 meseci pre #66887 od Bebac medeni
Bebac medeni je odgovorio na temu: Odg: Beba i sedenje.
Capeside slazem se sa tobom,svako dete je razlicito i samo zna sta i kad hoce i sta mu prija.

Moderatori: NinaninavesnasBebac medeniEka

Prijavljivanje/Registracija