Da li bebama dajete dude, cucle, laže, varalice?

• Bubi89
  • Bubi89's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 9 meseci pre #2639 od Bubi89
Bubi89 je odgovorio na temu: Odg: Da li bebama dajete dude varalice
Moj mali je nikada nije hteo :place: A mnogo bi miz nacilo da je baaar malo znao da je drzi :silly:
Sisa samo palac, i to kad hoce da spava, ovako ne!!!

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

• Milica
  • Milica 's Avatar
  • Van mreže
  • BB Majstor
  • BB Majstor
  • Covek samo srcem dobro vidi, istina se ocima ne da
Više
7 godina 9 meseci pre #2684 od Milica
Milica je odgovorio na temu: Odg: Da li bebama dajete dude varalice
E i jakupila dve tri lepe dude. U pocetku smo je koristili povremeno dok princeza nije otkrila svoj prstic. Sada sisamo palac i to samo kad nam se spavka. Ne znam da li cemo imati problema da se odviknemo od coktanja prstica.

: )

Više
7 godina 3 meseci pre #10850 od Marry
Marry je odgovorio na temu: Odg: Da li bebama dajete dude varalice
Ima li neka mama savet kako da se odviknemo od dude varalice? :beba:
Imamo skoro 23 meseca,i obozava svoju dudu..nocu kad joj ispadne bez otvaranja ociju je nadje..
Kad se rodila nismo imali izbora jer je imala uzasno jake grceve,i duda nam je bila spas..odbijala je u pocetku a sad bez nje ni danju ne moze. Pricam joj svaki dan,razne price da je damo bebi,da poklonimo gugi(golubu),cica maci..ali je ne ispusta iz ruke.
Plakanje je do besvesti ako joj ne dam.. :cucla:
Znam da cu jednom prosto morati da presecem i istrpim plakanje i sve sto ide uz to,ali ima li pre toga neki laksi nacin :)
Molim za vasa iskustva.

Više
7 godina 3 meseci pre #10853 od Maja
Maja je odgovorio na temu: Odg: Da li bebama dajete dude varalice
Moje cerkice nikad nisu htele dude,ali zato palac nam je obavezan pred spavanje,od drugog meseca
Zahvalnice:: Milica

Više
7 godina 3 meseci pre #10889 od olivera
olivera je odgovorio na temu: Odg: Da li bebama dajete dude varalice
duda je spas i za mame i za bebe,bar je u mom slucaju tako inace bi cela ulica slusala dranje! od cetvrtog meseca je koristimo samo za uspavljivanje,mada kad je vidi u toku dana momentalno je scepa i strpa u usta.jos nisam razmisljala o tome da je odvikavam,ali mislim da ako se sama ne odbije,da je iscepam pa da joj dam tako,moja drugarica je tako uradila sinu i on probao par dana pa je vise nije hteo.

Boze cuvaj mi ovo pile
ovu mrvu zlata i svile....

• Ivana
  • Ivana's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Smesi se, sutra moze biti jos gore!
Više
7 godina 3 meseci pre #10890 od Ivana
Ivana je odgovorio na temu: Odg: Da li bebama dajete dude varalice
Ja sam zestoki protivnik tih duda varalica. Neka se niko ne nadje uvredjen, ali ja na to gledam kao na situaciju gde mama da bi sebi olaksala, uvali bebi naviku koja ce joj kasnije praviti problem i stres kad dodje do odvikavanja. Sto mi je poprilicno sebicno i nimalo fer. Iz tog razloga nisam deci nikada to davala, mogle su danima da mi vise na rukama, nocima da im pevam i da ih nosam, ali im to NIKADA ne bih dala. Prvenstveno zbog medvedje usluge koju to za mene predstavlja, ali i zbog deformacija zubica i zagrizaja koje to zna da prouzrokuje.
Jos jednom ponavljam, posto je moj stav o ovme dosta iskljuciv i ostar, neka se ne nadje iko uvredjen, to je samo moje misljenje.

If you can talk with crowds and keep your virtue,
' Or walk with Kings - nor lose the common touch,
if neither foes nor loving friends can hurt you,
If all men count with you, but none too much;
If you can fill the unforgiving minute
With sixty seconds' worth of distance run,
Yours is the Earth and everything that's in it,
And - which is more - you'll be a Man, my son!
Zahvalnice:: BEBICA

• Maja
  • Maja's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • The palm of a hand that holds all my dreams
Više
7 godina 3 meseci pre #10897 od Maja
Marry posto je to presecanje uglavnom jedino resenje mozda da sacekas jos malo..zvuci kontradiktorno ali za pola godinice ili koji mesec kasnije lakse shvate sta znaci poklonicemo golubu ili jednostavno pojela maca ili izgubila se kuku nama i bice plakanja ali ne u ovoj meri...a sto se tice stresa od odvikavanja..ma hajde..deca prolaze kroz razne situacije odvikavanja,privikavnja i sl to je sastavni deo odrastanja i nije tako tragicno..i vrtici i pelene i nose i svasta nesto...i odvajkada su se zene koristile raznim tehnika umirivanja mocile krpe u vodu i secer i limun i secer i pa su deca to sisala..Mi je koristimo od 3 dana..ali sam uspela da je izbacim preko dana,iskoristila sam cinjenicu da voli da prica i rekla sam joj da je nista ne razumem dok ima dudu u ustima..uvece je ima tih 10-15 minuta dok ne zaspi..posle je ispljune ili joj ja sklonim...a sto se tice deformiteta zubica tacno je da kod pojedine dece mogu to da dovodu..kazem pojedine jer je tu u velikoj meri prisutan i genetski faktor..i to ako je koriscenje dude ekstremno dugo i konstantno..
Zahvalnice:: Marry

Više
7 godina 3 meseci pre #10907 od Marry
Marry je odgovorio na temu: Odg: Da li bebama dajete dude varalice
Ivancice,jesu li tvoja deca sisala?
To u velikoj meri ima veze,jer u 90 % slucajeva bebe koje sisaju ne traze dude,jer ih mame uglavnoj na dojci smiruju. Sem toga temperament igra veliku ulogu u svemu tome,neka deca se smiruju lakse neka teze.
I ja sam protivnik duda,veliki ali kad nemas izbora jer place i grci se,ostaje bez daha od zacenjivanja zbog uzasnih grceva,a dojku ne hvata tj ne sisa to je jedino resenje bilo tad. Tako da za mnoge stvari za koje sam rekla-ne nikada,se ispostavilo da bas to i nije tako.. Zato vise ni za sta nisam kako Ivancice kazes iskljuciva. Sve je to individualno.
Slazem se sa Zmjevskom da im je veci stres privikavanje na vrtic,socijalizacija..i mnoge druge stvari.
Sklanjala sam ja dudu i danju i nocu kad se uspava,ali ona tacno zna sta hoce.. i trazi je. I kako sto sam vec rekla u stanju je da place dugooooo..a veci je stres kad beba,dete place duze od 10 min. ali da ne duzim..
Probacu metodu mazanja sa necim,pa cemo videti :)

• Maja
  • Maja's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • The palm of a hand that holds all my dreams
Više
7 godina 3 meseci pre #10910 od Maja
Moja drugarica je iskoristila priliku kad je njena mala bila bolesna pa je bacila dudu..nesto se zakasljala i bljucnula i ona joj rece da je to zbog dude i cuf u kantu...mozda tako neki razlog da nadjes..da zvuci realno..ubedljivije od naseg pojela Beba..nisu oni prosti..tacno znaju sta i kako..zato mi moramo da budemo mudriji...

Moderatori: NinaninavesnasBebac medeniEka

Prijavljivanje/Registracija