Bebe i plivanje

Više
6 godina 3 meseci pre - 5 godina 5 meseci pre #26843 od Capeside
Capeside je napravio novu temu: Bebe i plivanje
Bebe (klinci) i plivanje...
Koliko znam naucno je dokazano da se radjamo sa urodjenim refleksima za plivanje i ronjenje...
Kada bebu pustite da zaroni, ona ce zadrzati dah i otvoriti oci... isto je i sa refleksom za plivanje.. ako bebu uzrasta do sest meseci potrbuske stavite u vodu, ona ce refleksno da mase rukicama i nogicama....
Takodje,plivanje omogucava bebama dugotrajno poboljsanje osjecaja ravnoteze...
Misljenja sam da je nauciti plivati jednako bitno kao i nauciti hodati... a mnogi ljudi, cak i kada odrastu imaju strah od vode i ne znaju da plivaju... Ja sam vec sa godinu dana plivala samostalno, ali imala sam i tu srecu da sam po nekoliko meseci provodila na moru, pa je to olaksalo ceo proces...
Kakva su vasa misljenja? Da li vasi klinci znaju da plivaju? Da li ste zagovornik teorije da bebu sto ranije (sa nekoliko meseci) treba pustati u vodu, uciti je da pliva..?

" I am the master of my fate...
I am the captain of my soul."
Poslednja izmena: 5 godina 5 meseci pre od Miljana.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
6 godina 3 meseci pre #26851 od BEBICA
BEBICA je odgovorio na temu: Odg: Bebe i plivanje
Moja mala od 4 godina ne zna da pliva jos..ali se ne plasi vode.
I mislim da treba uvoditi decu u plivanje naravno od ranog uzrasta zbog straha od vode kasnije...

VEROLINO HANDIWORK KLIK NA LINK
HEKLANE KAPE,TRAKICE,SALOVI,ZA SVA GODISNA DOBA...
www.facebook.com/VerolinoHandiwork

Osmeh je jedna kriva linija koja moze da ispravi mnogo stvari.

[link=http://lilypie.com] [/link]

Više
6 godina 3 meseci pre #26874 od Marinica
Marinica je odgovorio na temu: Odg: Bebe i plivanje
moj sin obozava da se kupa sada u poslednje vreme je poceo i da place kada izlazi iz vode,mislim da je to super sport,pre svega je zdrav i mislim da je to odlicno za pocetak,a kasnije neka sami biraju....... :kisss:: :kisss::

• NATAŠA
  • NATAŠA's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • volim rode-donele mi moju srećicu!
Više
6 godina 3 meseci pre #26888 od NATAŠA
NATAŠA je odgovorio na temu: Odg: Bebe i plivanje
na žalost jako malo je školica za bebe u Srbiji,izuzev Beograda mislim i da ih nema :sick:

Više
6 godina 3 meseci pre - 6 godina 3 meseci pre #26895 od nina
nina je odgovorio na temu: Odg: Bebe i plivanje
Odlicna tema!Slazem se sa Gamamom,na zalost kod nas je malo skolica.Svakako se slazem da deca trebaju da imaju kontakt sa vodom sto ranije!Plivanje utice na psihofizicki ravoj dece ,poboljsava tonus misica...blagotvorno je za decu!

Nada je ovde imala sedam meseci,uzivancija
Poslednja izmena: 6 godina 3 meseci pre od nina.

Više
6 godina 3 meseci pre #26970 od Miljana
Miljana je odgovorio na temu: Odg: Bebe i plivanje
Ima i kod nas u Obrenovcu, skoro smo saznali, da sam znala ranije odavno bih Milicu vodila, mislim da je to super stvar, ali sada cemo sacekati malo, da prodje ova hladnoca, pa cemo je voditi.

Mama, ponosna sam sto ste vi moji roditelji <3

Više
6 godina 2 meseci pre - 5 godina 5 meseci pre #30489 od Capeside
Capeside je odgovorio na temu: Odg: Bebe i plivanje

" I am the master of my fate...
I am the captain of my soul."
Poslednja izmena: 5 godina 5 meseci pre od Miljana.

Više
6 godina 2 meseci pre - 6 godina 2 meseci pre #30499 od Dasha
Dasha je odgovorio na temu: Odg: Bebe i plivanje
Capeside, pa ti stvarno bila cudo od detetaa kada si sa godinu dana samostalno zaplivala. Divim se i skidam kapu jer ja sam tri godine plivala bez misica...
Moj sin je sa 15 meseci prvi put bio na moru. Dok smo mi spustali torbe na pesak, on je ulteo u vodu do kolena i prvi se okupao... :hihi: U porodici smo svi jako dobri plivaci, tako da ne sumnjam u svoju decu... U SD-u ne postoji unut. bazen ali da postoji, mislim da zimi ne bi izlazili iz njega...
Poslednja izmena: 6 godina 2 meseci pre od Dasha.

• luna
  • luna's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
6 godina 2 meseci pre #30556 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Bebe i plivanje
bebe se rode sa tim instiktom,bezbroj puta sam gledala kako bebe u ranoj fazi razvoja instiktivno plivaju,na fakultetu su nas ucili da beba ne zna da pliva svesno,ona to radi instiktivno,covek se kao i za hod rodi sa tim instiktom samo izgubi (plivanje) vremenom taj instikt jer ga strah prevazidje ali vrlo lako savlada tehniku ucenjem :) odlicno je za razvoj,ja bih moju bebicu vodila da znam da postoji bazen koji je toliko cist da bebe mogu da plivaju u njemu :)

Moderatori: NinaninavesnasBebac medeniEka

Prijavljivanje/Registracija