Odvikavanje od pelena

Više
7 godina 11 meseci pre - 6 godina 9 meseci pre #192 od BBmama
BBmama je napravio novu temu: Odvikavanje od pelena
B.mama je napisala

Kad ste poceli da ucite vase malisane da idu na nosu? Moje dete ima godinu dana i mislim da jos nije spremna za to

***Istrazi klub koji svaka mama voli***
Poslednja izmena: 6 godina 9 meseci pre od BBmama.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
7 godina 11 meseci pre #193 od BBmama
BBmama je odgovorio na temu: Odg: Odvikavanje od pelena
jula je napisala

sa tacno 2 god sam joj skinula pelene (nosila samo kada spava) i pune 3 nedelje je obavljala u gacice... sada sa 2.5 nosi pelene kada spava ali su vecinom suve pa se nadam da cu ih uskoro skroz izbaciti . . . nema tu puno politike, kada je dete spremno onda je to pravi momenat . . .

Više
7 godina 11 meseci pre #195 od BBmama
BBmama je odgovorio na temu: Odg: Odvikavanje od pelena
Teodorica je napisala

Tea se sama odvikla od pelena pre drugog rodjendana,stavljala sam joj lutku na nosu pa kad se probudi i vidi lutku trazila je i ona da sedne na nju,tako se i navikla da koristi nosu,jos neko vreme sam joj nocu samo stavljala pelenu ali svako jutro je ustajala suva.

• LoLa
  • LoLa's Avatar
  • Van mreže
  • BB Majstor
  • BB Majstor
  • ..ja sam ja dok se borim i boricu se dok sam ja..
Više
7 godina 11 meseci pre #586 od LoLa
LoLa je odgovorio na temu: Odg: Odvikavanje od pelena
.

sa tacno 2 god sam joj skinula pelene (nosila samo kada spava) i pune 3 nedelje je obavljala u gacice... sada sa 2.5 nosi pelene kada spava ali su vecinom suve pa se nadam da cu ih uskoro skroz izbaciti . . . nema tu puno politike, kada je dete spremno onda je to pravi momenat . . .

• Svetlana
  • Svetlana's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 11 meseci pre #666 od Svetlana
Svetlana je odgovorio na temu: Odg: Odvikavanje od pelena
Nismo mnogo insistirali na tome, primetila sam da je mesecima noću pelena ostajala suva, tek tada smo počeli odvikavanje, oko druge godine. Samo navikavanje na nošu nije dugo trajalo, bitno je da se dete ne traumira nasilnim pokušajima da nauči nešto za šta nije spremno.

Više
7 godina 11 meseci pre #668 od BEBICA
BEBICA je odgovorio na temu: Odg: Odvikavanje od pelena
Mi smo poceli uz igru sa 9-10 meseci, cisto je bila igra, onda nam je postala rutina ujutru, na rucak i uvece.Nije mi bila poenta da je naucim sto pre vec da to nam postane deo naseg dana kao rutina.Nekad je piskila nekad ne ali lepo smos e igrale.Sa 16 meseci sama je pocela da skida pelenu nije je htela uopste i to je bio prvi znak da preko dana pocnemo bez pelene to je trajalo nekih dva meseca e onda smo je skroz izbacili i sa 20 meseci smo skroz skinuli pelene.
Mozda sma ja pozurila ali sada vidim da se isplatilo. :)

VEROLINO HANDIWORK KLIK NA LINK
HEKLANE KAPE,TRAKICE,SALOVI,ZA SVA GODISNA DOBA...
www.facebook.com/VerolinoHandiwork

Osmeh je jedna kriva linija koja moze da ispravi mnogo stvari.

[link=http://lilypie.com] [/link]

Zahvalnice:: jarmila havelova

Više
7 godina 11 meseci pre - 7 godina 11 meseci pre #3574 od Njanja
Njanja je odgovorio na temu: Odg: Odvikavanje od pelena
Poceli smo sa 11 meseci i par puta je htela na nosu, medjutim posle je stalno bezala,
Ipak je bila mala tek je napunila godinicu stalno je bezala sa nose. Sad kad ide i vrtic redovno ih stavljaju na nosu, pa sam i ja kuci pocela opet, i mogu da se pohvalim da hoce da sedi. Nekad obavi nekad ne, ali bitno da se navikava

pre neki dan sam je stavila ujutru i pikila je, onda je lepo tapsala sebi i pocela da sljapka rukicama :hihi: ( dok sam ja dojila bebu) :P

a uvece kad sam je skinula za kupanje, sama je uzela nosu, pikila i otisla na kupanje ...pametnica mamina :jea:
Poslednja izmena: 7 godina 11 meseci pre od Njanja.

• Bubi89
  • Bubi89's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
7 godina 11 meseci pre #3599 od Bubi89
Bubi89 je odgovorio na temu: Odg: Odvikavanje od pelena
Ja cu sad na prolece da krenem da ga stavljam na nosu, bas da vidim kako ce da reaguje :) Tada ce imati 13m, mislim da je to ok da polako uvodimo nosu :)

• LoLa
  • LoLa's Avatar
  • Van mreže
  • BB Majstor
  • BB Majstor
  • ..ja sam ja dok se borim i boricu se dok sam ja..
Više
7 godina 11 meseci pre #3601 od LoLa
LoLa je odgovorio na temu: Odg: Odvikavanje od pelena

Bubi89 napisao/la: Ja cu sad na prolece da krenem da ga stavljam na nosu, bas da vidim kako ce da reaguje :) Tada ce imati 13m, mislim da je to ok da polako uvodimo nosu :)

srecno bubi :) ... nadam se da neces steci kontraefekat... potrebno je prvo par znakova da pokaze da bi isao na nonu pa da ga pocnes navikavati...moj savet je da ne zuris...

Moderatori: NinaninavesnasSilvijica

Prijavljivanje/Registracija