Odvikavanje od pelena

• Nina-David-Simon
  • Nina-David-Simon's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • *** Nina i David ***
Više
4 godina 4 dana pre #162883 od Nina-David-Simon
Nina-David-Simon je odgovorio na temu: Odvikavanje od pelena
Nina je pelene ostavila sa 2 ipo godine. Secam se dok ih je jos nosila, kako moja "draga zaova" kad god se vidimo u selu kod svekra i svekrve ima komentar: "pa jos nosis pelenu Nina? Pa zasto, ti si vec velika devojcica". Nina nije pricala tada pa je samo cutala. Ali ona i njeni zajedjivi komentari me izbacivali iz takta svaki put.
Mada, dodje sve na svoje. Njen mladji sin porastao, evo sad ima 2 god i skoro 8 meseci, i piski i kaki u pelene, na nosu nece ni da sedne, samo urla. A progovorio sa godinu ipo, sve prica i sve zna. Zivim za dan da se sretnemo skorije pa da joj kazem" Jos Mateja nosi pelene, svasta, odavno nije beba". U njegovom uzrastu Nina ih je vec ostavila.
Zahvalnice:: Capeside, Eka

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

• vesnas
  • vesnas's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Moderator
  • Oči pokazuju snagu duše.
Više
4 godina 4 dana pre #162889 od vesnas
vesnas je odgovorio na temu: Odvikavanje od pelena
Da je ne ureknem, noću je suva. Čak se i nekoliko puta budila i tražila nošu.

U kupatilo nece, neće da sedne na adapter, vrišti. Jeste u početku, ali sada nikako. Kao da se nečega uplašila.
Moram ja da idem za njom i svakih pola sata da je skidam i stavljam na nošu. dernja se nećem pišim, ali piški kada je stavim na nošu.

Ne znam šta da kažem i mislim. Celo leto prođe kako treba i sada kada je zahladnelo, ona kao da nikada nije piškila na nošu. Kao da smo tek juče počeli sa odvikavanjem. :zid:
Zahvalnice:: Eka

Više
3 godina 11 meseci pre #163697 od dacadana
dacadana je odgovorio na temu: Odvikavanje od pelena
kod nas situacija sledeca.... pre neki dan u vrticu kaze meni vaspitacica jeste razmisljali o odvikavanju mislim da je spremna...ja je gledam u cudu reko ona kuci jedva dva put u toku dana da pristane da sedne na nosu... a u vrticu dama seda redovno i obavlja fizioloske potrebe i izmedju joj bude suva pelena ....

zakljucak resila mene da zeza i da bojkotuje nosu kuci!!! :zid: :zid:

sinoc drama ... otisla da donese pelenu i nije nasla dosla urlikajuci iz sobe nema pelele nema pelele .....
Zahvalnice:: Bebac medeni

Više
3 godina 9 meseci pre #169189 od Bebac medeni
Bebac medeni je odgovorio na temu: Odvikavanje od pelena
Mi smo od danas zvanicno poceli sa odvikavanjem!
Vec treci dan trazi da obuce gacice. Ispunila sam mu zelju i danas je tri puta sam trazio nosu, ostalo sam ga ja non-stop gnjavila :P
Imali smo samo dva peha, jedan napolju posto je bio u skafanderu i nije mu se svidela ponisao da se skida i piski na snegu i jednom za vreme gledanja crtaca. Ja sam zadovoljna, moglo je biti i gore. Videcemo kako ce biti sutra.
Zahvalnice:: vesnas, Capeside, Eka

• * Rajakov
  • * Rajakov's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
3 godina 9 meseci pre #169194 od * Rajakov
* Rajakov je odgovorio na temu: Re:Odvikavanje od pelena
Super Medeni :)

Više
3 godina 9 meseci pre #169212 od dacadana
dacadana je odgovorio na temu: Odvikavanje od pelena
bravo za Ukija Medeni.... :smhall: :smhall: moja oblaci gace redovno al preko pelene :zid: :zid: i kad je pitam kad ce na nosu on odgovara "juce" :zid: :zid:
Zahvalnice:: vesnas, Bebac medeni

• vesnas
  • vesnas's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Moderator
  • Oči pokazuju snagu duše.
Više
3 godina 9 meseci pre #169214 od vesnas
vesnas je odgovorio na temu: Odvikavanje od pelena
Mene je strah da bilo šta komentarišem ovde.

Letos se odvikla skroz, kako je zahladnelo ponovo sam počela da kupujem pelene ... čak sam i prestala da joj nudim nošu ... i od pre nedelju dana je ponovo počela sama da traži nošu. Nadam se da će tako i ostati. :dry:
Zahvalnice:: dacadana

• * Rajakov
  • * Rajakov's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
3 godina 9 meseci pre #169222 od * Rajakov
* Rajakov je odgovorio na temu: Re:Odvikavanje od pelena
Pa dobro je što je sama počela da je traži :) sad probajte opet ;)

Više
3 godina 9 meseci pre #169225 od Bebac medeni
Bebac medeni je odgovorio na temu: Odvikavanje od pelena
Do sad ide ok, da ne ureknem. Trazio je sam nosu i da piski i da kaki, jednom je i sam pokusao da se skine i sedne, videcemo kako ce biti do veceras. Vidim da sam mu vec dosadna stalnim pitanjima da li mu se piski, da li hoce nosu... :blink:

Moderatori: NinaninavesnasSilvijica

Prijavljivanje/Registracija