Neophodne stvari po povratku iz bolnice

Više
8 godina 3 meseci pre #14978 od Hana
Hana je odgovorio na temu: Odg: Neophodne stvari po povratku iz bolnice
Najneophodnija je pomoć ukućana...sve će kupiti,doneti,prineti i dozvoliti mami da se odmori i ona u tim prvim danima!
Zahvalnice:: Milica

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
8 godina 3 meseci pre #14983 od Tamara
Tamara je odgovorio na temu: Odg: Neophodne stvari po povratku iz bolnice
termofor za grceve
Zahvalnice:: c.sonja

• Maja
  • Maja's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • The palm of a hand that holds all my dreams
Više
8 godina 3 meseci pre - 8 godina 3 meseci pre #16121 od Maja
Maja je odgovorio na temu: Odg: Neophodne stvari po povratku iz bolnice
I jos nesto..kadica za kupanje...plasticni bokal..i neka plasticna kanta recimo za vodu za ispiranje...Kadicu bolje kupiti vecu da se ne bi bacali u nepotrebni trosak da kupujete novu svaki put kad je bebac preraste!
Poslednja izmena: 8 godina 3 meseci pre od Maja.
Zahvalnice:: Milica , Olivera

• Milica
  • Milica 's Avatar
  • Van mreže
  • BB Majstor
  • BB Majstor
  • Covek samo srcem dobro vidi, istina se ocima ne da
Više
8 godina 3 meseci pre #16158 od Milica
Milica je odgovorio na temu: Odg: Neophodne stvari po povratku iz bolnice
Pošto mi je ovo bebe mlao, drugo dete po redu, puno toga sam isprobala i promenila i pronašla prave stvari za ovo drugo dete:

Što se tiče KUPANJA, kupam ga preko ruke, preko pupka je benkica ili švedska dok ne otpadne pupak, na svaka tri- četiri dana, da mu ne oštetim zaštitni sloj kože.... Inače ima jednu veliku kadicu i komodu sa pultom za presvlačenje, mada može i daska koja se stavi na krevetac.

PUPAK obrađujem OKTANISEPTOM, koji je obavezno potrebno promućkati pre upotrebe, ujutru i uveče, dakle dva puta na dan... i samo obavijem kompresicom, nikako ne treba lepiti, jer to mesto treba da diše i da se što pre sasuši. ko ima problema sa pupkom, dobro je da koristi Jod...gaza obavezno mala, ikako da sečete velike, jer gube sterilnost, pa može biti veće štete nego koristi... kod nas u nišu deset kom je oko 230 din... a ima i za 10 din kom, ali su loše...

Što se OJEDA tiče, nije ga ćera imala često, a sada ga mali ima, ja koristim jednom na dan roze EOZIN 1 posto rastvora... odličan je da zauši ojed, a onda tokom dana na dva sata menjam pelene i mažem kremu THOVALINE, neprevaziđena je, lepe teksture i ima 18, 3 posto cinka, košta oko 730 din. u Aksi 120ml i ona takođe dugo traje... :klac:

Što se tiče GRČEVA...počeli su, evo već sa 12 dana... počeću da dajem BIOGAIA kapi, kod nas u nišu koštaju oko 900 din, ali vrede, iako su probiotik, regulišu crevnu floru i pomažu kod grčeva...od 15 dana Čaj od KOMORAČA, a može i tri zrna KIMA prokuvana u 100 ml vode...inače, 100 ml je dozvoljena doza u roku od 24h...i verovali ili ne, uvijem bebu u ćebence, položim je nogu stomačićem i ljuljkamo se na PILATES LOPTI :bravo: , to nam najviše prija za grčeve, i ćeri i sad sinu... nesnosni plač stane čim počne ljuljuškanje, povremeno može ESPUMISAN kapi... a i patronažna mi rece da pomaže, valjda BIOFEN, takođe se daje u kapima . :ljulja: I mama da pripazi na ishranu i da pije čaj za dojilje...

Pošto mi sin ima suvu kožu na rukicama i niogicama... mažem ga , samo na suvim mestima ... A-derma kremom EXOMEGA... košta oko 1200, ali dugo traje, pakovanje od 200ml. :lovee:

Ne prenagljujte sa odlukom da kupita adaptirano mleko... vreme je potrebno da se uspostavi ciklus dojenja...nije dete uvek gladno kad plače...nudite mu češće dojku... ponekad kada su prepunjene izmalazajze mleko...tek u nuždi kupite AD... ako želite podršku pri Dojenju, priključite se grupi na fejsu tereze kiš...fenomenalna je: MOJA PODRŠKA DOJENJU

www.facebook.com/groups/dojenje/ :spava: :fon:

Inače, kako Hana reče, prihvatite svu pomoć koja vam se nudi i odmarajte što više... kod Tereze se obratite i potražite o SKOKOVIMA U RAZVOJU, tada su kritični trenuci u kojima mame uglavnom odustaju od dojenja...ja sam dojila ćeru punih 13 meseci, uz pomoć i savete iz grupe.

Inače, već pomalo izlazimo dobro obučeni na terasu... pre neki dan 7 minuta, danas desetak...sutra petnaest i uskoro krećemo u polučasovnu šetnju...dobro je zbog kvaliteta sna i imuniteta bebe...za sada je to to...ako se nečeg setim dopisaću...
Inače, preporučujem DM babylove pelene, od prvog dana ih koristim...prezadovoljna, imam jedno 5 švedskih, i isto toliko tetra pelene... a benkica i štramplica milion...tako da to ne znam koliko je potrebno :meda: :auto:

: )
Zahvalnice:: Lanche

• Milica
  • Milica 's Avatar
  • Van mreže
  • BB Majstor
  • BB Majstor
  • Covek samo srcem dobro vidi, istina se ocima ne da
Više
8 godina 3 meseci pre #16159 od Milica
Milica je odgovorio na temu: Odg: Neophodne stvari po povratku iz bolnice
:place: i JOŠ NEŠTO, TERMOFOR ZA STOMAČIĆ STAVLJAJTE TEK KAD OTPADNE PUPAK, NE PRE TOGA, INAČE I ON JE ODLIČAN, ja koristim canopol babies... :girl2:

: )
Zahvalnice:: c.sonja, Lanche

Više
8 godina 3 meseci pre - 8 godina 3 meseci pre #16557 od Sanja
Sanja je odgovorio na temu: Odg: Neophodne stvari po povratku iz bolnice
Ja bih dodala kolica :girl7: Ne znam kako je dole ali ja sam obe cerke odma' sutradan vodila napolje u krug oko bolnice,tamo dobijemo kolica i setaj,a kada smo se vratili kuci svaki dan napolje u setnju po sat,dva :vais:
Patuljak tebi ce trebati skafander u januaru :shop:
Poslednja izmena: 8 godina 3 meseci pre od Sanja.

Više
8 godina 3 meseci pre #16558 od Boyanna
Boyanna je odgovorio na temu: Odg: Neophodne stvari po povratku iz bolnice
makazice za noktice i aspirator za nos :)

Honesty is an expensive gift, don`t expect it from cheap people.

Više
8 godina 3 meseci pre #16612 od Olivera
Olivera je odgovorio na temu: Odg: Neophodne stvari po povratku iz bolnice
devojke ja samo da se zahvalim na svim potrebnim informacija.Nadam se da i ostalim buducim mama dosta znaci ova tema.
A ja kada god se necega setim udjem na temu i vidim da me je neko vec preduhitrio.
Mama Mimi bravo za ideju za pilates loptu.
Lavice cisto sumnjam da ce ovde nekom u skorije vreme pasti na pamet ta divna ideja da se dete odma izvodi napolje,steta stvarno ali ovo je ipak zemlja Srbija. A kada smo vec kod skafandera danas sam bas isla u izvidnicu i zaprepastila se cenama s obzirom na cinjenicu da ce beba brzo izrasti taj mali na pocetku.

Ne znam da li je neko do sada spomenu cesljic.

• Maja
  • Maja's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • The palm of a hand that holds all my dreams
Više
8 godina 3 meseci pre #16614 od Maja
Maja je odgovorio na temu: Odg: Neophodne stvari po povratku iz bolnice
S obzirom da je beban mali mali ove prve zime...mozes da kupis jednostavniju varijantu skafandera...do 1000 dinara imas na buvljaku..ali njima je ok i jaknica...termo pantalonice..jer ih svakako umotavas u cebence...tako mali nece mnogo vremena provoditi na snegu..jer stize tek krajem januara...sto mu dodje da ce skafander..ako nadjes ovde tako mali mali koristiti par puta...zima ce biti jaka...neces smeti bas da budes tri sata napolje sa tek rodjenom bebom...tako da mislim da ove zime mozes i bez skafandera...
Zahvalnice:: Olivera

Moderatori: BoyannavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija