''Cascavanje''doktora i babica na porodjaju

Više
6 godina 11 meseci pre #79607 od Aleks
Aleks je napravio novu temu: ''Cascavanje''doktora i babica na porodjaju

Poznato je kakvo je stanje u nasem zdravstvu po pitanju mita i korupcije, i da nam je vec i u genetskom kodu zapisano da se kod doktora ne ide bez kese ili koverte.To je uobicajno i za porodjaj.
Na`spisku za cascavanje su doktor,anesteziolog,babica,med.sestre koje predaju bebu pri izlasku....
Nekada se''casti'' pre,nekada posle porodjaja.
Žene često same nude "čast", jer se osećaju nesigurno ako to ne urade. Misle da neće dobiti odgovarajuću uslugu. To podrazumeva i da trudnoću vode privatno, kod lekara koji radi i u državnoj bolnici,a on dolazi na porodjaj kada do toga dodje.
Neki doktori imaju utvrdjenu tarifu.Koliko će novca biti odvojeno najviše zavisi od "zvučnosti" njegovog imena, ali i pomoći koju treba da pruži. Tako, pojedini ginekolozi i anesteziolozi uglavnom uzimaju oko 250 evra za "prirodni" porođaj. Ukoliko žena namerači da se porodi carskim rezom, ova intervencija se plaća od 500 do 1.000 evra. Babicama ide od 50 do 100 evra.
Neki u znak zahvalnosti,iz obicaja,i ,,jer se valja i jer svi tako rade'', pri izlasku iz porodilista donose bombonjere,cokolade,,viski,kafu,poneki parfem i slicno.
Naravno,ima i onih koji ne cascavaju,jer smatraju da je lekarima i babicama to posao,za koji su i placeni.

Da li je ,,cast'' uslov za dobijanje potrebne ili posebne nege ?
Da li ste vi castili doktora ili babicu i na koji nacin?

[/url]

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
6 godina 11 meseci pre #79608 od Miljana
Miljana je odgovorio na temu: ''Cascavanje''doktora i babica na porodjaju
Ne nisam,ali zelela sam jer je fenomenalan covek, jednom prilikom na pocetku trudnoce sam mu odnela bombonjeru, nije zeleo da je uzme, iako sam ja navaljivala, i rekla mu da ne zelim da je vracam kuci, nije bilo sanse, a to je samo bio jos jedan veliki plus kod mene za njega :) A bombonjeru sam ostavila sestrama :P

Mama, ponosna sam sto ste vi moji roditelji <3

Više
6 godina 11 meseci pre #80351 od Aleks
Aleks je odgovorio na temu: ''Cascavanje''doktora i babica na porodjaju
Mi smo castili babicu.Prvi put u kesu,a drugi put parfem i bombonjeru.Doktore ne,nisam ni znala ko me je porodio.
Moja kuma radi u porodilistu,i ona je kao nesto urgirala,pa nam je izokola skrenula paznju da bi trebalo bar nesto za babicu.Tako da smo dali vise zbog nje,mada mi babice nisu nista posebno pomogle na porodjaju.I sestrama na spratu smo ostavili neke sokove,kafu,slatkise....Ali sam bas protiv toga :angry: .Inace ,ne volim nigde da idem preko veze i to ne praktikujem.

[/url]

• Nina-David-Simon
  • Nina-David-Simon's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • *** Nina i David ***
Više
6 godina 11 meseci pre - 6 godina 11 meseci pre #80355 od Nina-David-Simon
Nina-David-Simon je odgovorio na temu: ''Cascavanje''doktora i babica na porodjaju
Ja sam zakacila 3 smene lekara koliko sam dugo bila na porodjaju... nema ko me nije pregledao i komentarisao, a niko nista konkretno da uradi. Kad su bebi i otkucaji srca poceli da slabe, babica alarmirala dezurnog lekara i porodili me za 10 min. Eto kako sve moze kad dodje do problema. Tu babicu smo castili, mm nakupovao svasta. Lekare nismo.
Poslednja izmena: 6 godina 11 meseci pre od Nina-David-Simon.

Više
6 godina 11 meseci pre #80357 od GNina
GNina je odgovorio na temu: ''Cascavanje''doktora i babica na porodjaju
Mi smo babicu i doktorku, a njih dve su samo i bile sa mnom za vreme porodjaja i zaista su bile divne. Nismo isli preko veze, samo smo dobili preporuku za doktorku, pa sam ja otisla kod nje i rekla zelim da me vi poradjate :)

Više
6 godina 10 meseci pre #83209 od Ljiljana
Ljiljana je odgovorio na temu: ''Cascavanje''doktora i babica na porodjaju
Nikad nijednog jer smatram da je to njihova duznost, ali naravno da sam neizmerno zahvalna za svaku pomoc kad god su mi je pruzili, ta zahvalnost ne moze nijednim poklonom da se iskaze.
Zahvalnice:: Capeside

Više
6 godina 10 meseci pre #83221 od Bebac medeni
Bebac medeni je odgovorio na temu: ''Cascavanje''doktora i babica na porodjaju
Jesmo,tj.mm je castio babicu odmah posto su me porodili.Bila je bas super,obavestavala ih je tokom celog porodjaja kako sam,kako napredujem.I sredila je sa doktorom da odmah pokazu bebu tati,inace ovako bi morao da ceka vreme posete popodne.
Ali to cascavanje je bilo u vidu slatkisa,nista skupo.

Više
6 godina 10 meseci pre #83224 od Two Princess
Two Princess je odgovorio na temu: ''Cascavanje''doktora i babica na porodjaju
Ostavih im citavo malo bogatstvo, lekaru posebno. Voli covek pare vise nego 'leba da jede, pa svoju profesiju unovci svaki put kad obuce beli mantil. Nije mi zao novca, nema veze, meni je bitno da sam iz porodilista izasla sa bebom u narucju!

• Maja
  • Maja's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • The palm of a hand that holds all my dreams
Više
6 godina 10 meseci pre #83311 od Maja
Maja je odgovorio na temu: ''Cascavanje''doktora i babica na porodjaju
Castila doktorku...Zena se toliko angazovala oko svega,imala sam utisak da sam u privatnoj klinici.Prakticno me je spasila..U toku trudnoce sam nosili sitnice tipa kafa,sok,cokolade itd.Kad sam se porodila muz joj je poklonio zlatnu narukvicu i cvetnu bastu otprilike..Ali to smo mi hteli tako..Da nismo,opet bi ona bila takva...I u takvom slucaju je lepo pokloniti bilo sta.Nekada davno se pored babica cascavalo npr celo selo,kad se rodi dete..tako se sirila radost,javljala sretna vest..
Novac nikad nisam ostavljala,niti mi je neko to trazio...

Moderatori: BoyannavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija