Ishrana u porodilistima

• Sneza
  • Sneza's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Mama sam i time se ponosim
Više
6 godina 8 meseci pre #98081 od Sneza
Sneza je odgovorio na temu: Ishrana u porodilistima

GNina napisao/la: Snezo u kom si se porodilistu poradjala?

u Sr.Mitrovici

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
6 godina 8 meseci pre - 6 godina 8 meseci pre #100234 od mmmmilica
mmmmilica je odgovorio na temu: Konačno novi jelovnik u porodilištima!
Konacno novi jelovnik u porodilistima!

Komisija Ministarstva zdravlja sastavila novi jelovnik u porodilištima...

Novi jelovnik u porodilištima će početi da se koristi od septembra, a za njegovo sprovođenje će biti odgovorni direktori institucija.

"Sve je tačno, hrana nije adekvatna, konsultovali smo stručnjake koji se bave time kakva je hrana potrebna, koliko kalorija, koja vrsta i napravil,i kao što možete sami da vidite, kako treba da izgleda taj jelovnik, sa najsitnijim detaljima, i našli modus ko je odgovoran to da se sprovodi. Za sprovođenje će biti odgovorni direktori zdravstvenih ustanova, dobiće ovo uputstvo, koje je gotovo, odnosno našu preporuku, koju moraju da ispoštuju", kaže ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

Uputstvo na 10 strana koje je sastavila stručna komisija sadrži tri predloga jelovnika za trudnice i porodilje.

JELOVNICI U PORODILISTIMA prema predlogu Ministarstva zdravlja:

Izvor: Bebac
Poslednja izmena: 6 godina 8 meseci pre od Boyanna.
Zahvalnice:: Bebac medeni

Više
6 godina 8 meseci pre #100245 od Miljana
Miljana je odgovorio na temu: Konačno novi jelovnik u porodilištima!
Zbog sve češćih fotografija trudnica i porodilja na kojima se vidi loša ishrana u porodilištima u Srbiji, Ministarstvo zdravlja spremilo je nov jelovnik.

On će početi da se koristi od septembra, za primenu će biti odgovorni direktori institucija.

Pola koluta salame i parčence sira, kašičica putera i meda ili pašteta s parčetom hleba. Tako izgleda obrok za ženu koja trudna leži u bolnici ili se tek porodila.

To je bio dovoljan razlog da Ministarstvo napravi nov jelovnik. "Sve je tačno, hrana nije adekvatna, konsultovali smo stručnjake koji se bave time kakva je hrana potrebna, koliko kalorija, koja vrsta i napravil,i kao što možete sami da vidite, kako treba da izgleda taj jelovnik, sa najsitnijim detaljima, i našli modus ko je odgovoran to da se sprovodi. Za sprovođenje će biti odgovorni direktori zdravstvenih ustanova, dobiće ovo uputstvo, koje je gotovo, odnosno našu preporuku, koju moraju da ispoštuju", kaže ministar zdravlja Zlatibor Lončar. Prema predloženom budućem dnevnom jelovniku, obroci će biti bogatiji, pa će trudnice od septembra imati sledeće obroke:

za doručak: uz ražani hleb, med i maslac, bela kafa
za užinu: sveže voće
za ručak: pored krem-čorbe od povrća, dinstanog pirinča i pečene ribe, ide i sezonska salata i desert
za večeru: uz proju od sira i spanaća, jogurt.
Za loše obroke trudnica i porodilja saznalo se na osnovu njihovih fotografija, koje su slale, između ostalog, i Udruženju "Roditelj". "Taj problem postoji godinama i rešava se uglavnom tako što porodice ženama donesu nešto da pojedu, pritom to mora da ispunjava standarde da bi uopšte moglo da uđu u bolnicu. Sve se svede na to da žene jedva čekaju da odu kući da bi pojele neki pristojan obrok i nadoknadile tečnost i hranu", priča nam Angelina Radulović iz Udruženje "Roditelj". Za razliku od Srbije, u inostranstvu se o hrani za trudnice i porodilje vodi neuporedivo više računa. U Grčkoj uz obrok trudnice dobijaju i ružu, a Šveđani su otišli korak dalje, pa je desert u obliku bebinih stopala.

Izvor: Klik

Mama, ponosna sam sto ste vi moji roditelji <3
Zahvalnice:: Capeside, Bebac medeni

Više
6 godina 8 meseci pre #100247 od Bebac medeni
Bebac medeni je odgovorio na temu: Ishrana u porodilistima
Sad samo da ga se svi pridrzavaju i bice super.

Više
6 godina 8 meseci pre #100248 od Miljana
Miljana je odgovorio na temu: Ishrana u porodilistima
Nadam se da hoce ;)

Mama, ponosna sam sto ste vi moji roditelji <3
Zahvalnice:: Nina-David-Simon

• Nina-David-Simon
  • Nina-David-Simon's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • *** Nina i David ***
Više
6 godina 8 meseci pre #100291 od Nina-David-Simon
Nina-David-Simon je odgovorio na temu: Ishrana u porodilistima
Ja sam vec pisala da je u Kg hrana 2012 bila ok. I sad je bila dobra. Setila sam se da slikam samo rucak taj dan kad smo izlazili kuci - corbica, pire, cufte, paradajz i nektarina
Prilozi:
Zahvalnice:: mmmmilica, Bebac medeni

Više
6 godina 8 meseci pre #100344 od mmmmilica
mmmmilica je odgovorio na temu: Ishrana u porodilistima

Ninica lepotica napisao/la: Ja sam vec pisala da je u Kg hrana 2012 bila ok. I sad je bila dobra. Setila sam se da slikam samo rucak taj dan kad smo izlazili kuci - corbica, pire, cufte, paradajz i nektarina

Ovo izgleda ok. Samo, mene mnogo iritira ovo limeno (ili ne znam od čega je već) posuđe.

Više
6 godina 8 meseci pre #100347 od GNina
GNina je odgovorio na temu: Re:Ishrana u porodilistima
E milice taman sam i ja to pomislila. Mrzim ovo posudje, ali verovatno najlakse za odrzavanje.
Zahvalnice:: mmmmilica

Više
6 godina 8 meseci pre #100350 od mmmmilica
mmmmilica je odgovorio na temu: Re:Ishrana u porodilistima

GNina napisao/la: E milice taman sam i ja to pomislila. Mrzim ovo posudje, ali verovatno najlakse za odrzavanje.

Da GNina, mislim da je to u pitanju i da se na ovom materijalu bakterije i druge bedastoće najmanje zadržavaju.

Moderatori: BoyannavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija