Ishrana u porodilistima

Više
5 godina 3 meseci pre #90736 od Boyanna
Boyanna je odgovorio na temu: Ishrana u porodilistima
Oooo da secam se hrane odlicno, sedam dana pre porodjaja i pet posle. Prava srecnica! Visegradska je u pitanju, pre porodjaja na odeljenju za visoko rizicne trudnoce je jos i bilo dobro tacnije bar jedan od obroka dnevno bude ok, a posle porodjaja haooos. Svaki dan su mi pricali da ne smem da jedem i davali mi caj i kesks ili dva, i hranili me infuzijom. Da mi brat i muz nisu dosli treci dan (pre toga su i posete zabranjene) mislim da bih umrla od gladi.

Honesty is an expensive gift, don`t expect it from cheap people.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
5 godina 3 meseci pre #90737 od Boyanna
'' Uputili smo pismo Vladi Republike Srbije povodom lošeg kvaliteta hrane u porodilištima širom Srbije...
S obzirom na to da niko osim vas nije nadležan u ovoj oblasti, zahtevamo da hitno omogućite trudnicama i porodiljama kvalitetne obroke u porodilištima.

Obroci u porodilištima u Srbiji pokazatelj nemara države prema trudnicama i porodiljama

Vladi Republike Srbije
Narodnoj skupštini Republike Srbije
Ministarstvu zdravlja Republike Srbije

Oštro osuđujemo vaše dugogodišnje izbegavanje da rešite problem loše ishrane trudnica i porodilja u porodilištima širom Srbije. Sigurno ste svesni da porodilje u Srbiji i ne očekuju više od vas. Verovatno zato smatrate da nema potrebe da, sve dok one ćute, bilo šta menjate, a naročito da nema potrebe da unapređujete postojeće stanje.

Veoma zabrinjava količina vaše nebrige i nemara, ali i skandalozne tvrdnje iz pojedinih bolnica da hrana koju služe trudnicama i porodiljama u potpunosti zadovoljava nutritivne i količinske potrebe.

Polovina koluta salame i parčence sira, kašičica putera sa kašičicom meda ili pašteta sa parčetom hleba svakako nisu ni dovoljan ni kvalitetan obrok za ženu koja trudna leži u bolnici ili se tek porodila pa treba da nadoknadi snagu izgubljenu na porođaju i da doji svoju bebu. U vremenu kada promocija zdrave ishrane dostiže veoma visok nivo u medijima i kada i sami u okviru preventivnih mera protiv raznih bolesti promovišete zdravu ishranu, vi trudnice i porodilje hranite prerađevinama koje su pune aditiva. Ako niste obavešteni, sve te supstance putem mleka dospevaju i do naših beba.

S obzirom na to da niko osim vas nije nadležan u ovoj oblasti, zahtevamo da hitno rešite ovaj problem i omogućite trudnicama i porodiljama kvalitetne obroke u porodilištima.

U prilogu vam šaljemo fotografije koje su nam poslale trudnice i porodilje iz porodilišta širom Srbije, pa ukoliko zaista smatrate da je takav jelovnik odgovarajuć, predlažemo vam da ga poslužite i u skupštinskom restoranu. ''

Zahvalnice:: mmmmilica, Vesna

Više
5 godina 3 meseci pre #90739 od Bebac medeni
Bebac medeni je odgovorio na temu: Re:Одг: Ishrana u porodilistima

Two Princess napisao/la: Ona mama koja ostaje u porodilistu tri dana ili manje, pa naravno da se nece secati hrane. Ali vreme od 8, 9 ili duze dana bez adekvatne ishrane je dug period i ne moze da se zanemari i ne pamti.
I jos ako je porodilji dozvoljeno i u mogucnosti je da izmedju obroka gricne plazmu, keksic, cokoladu, vocku, sokic, sve ono sto dragi ljudi donesu, nece glad ni osetiti ni pored onakvog rucka.
Ali sta da kaze ona porodilja koja posle porodjaja carskim rezom 5 dana ne sme ni cokoladu, ni keks, ni vocku, kad tek ljudski jede kad dodje kuci 8 ili 9 dan? Ako niste to dozivele, ne znate kako je.

Sva sreca te sam bila samo 5 dana, sto kazes mozda bi se i secala. Razumem te u potpunosti i ne bila ti u kozi. Zato je sramota sto nas tako hrane. Pored svih muka, problema i odricanja, slusanja"nadrndanih"babica oni nas hrane splacinama.

Više
5 godina 3 meseci pre #90742 od Aleks
Aleks je odgovorio na temu: Ishrana u porodilistima
Ja sam se poradjala u Visegradskoj i meni nije bila losa.Da li ja nisam imala velika ocekivanja ili sam imala suvise druge hrane,poput voca,plazme i sl.,uglavnom ,bila sam zadovoljna,i hranom i celim tretmanom u Visegradskoj.Pritom sam vrlo izbirljiva,i dosta kuvanih jela npr.kupus,sarmu,spanac,boraniju...ne jedem.
Trudnice i porodilje koje su na posebnom rezimu ishrane(zbog dijabetesa,pritiska,carskog...)su mnogo losije prosle,da ne kazem gladovale.
Boyanna,zasto zabranjene posete???Meni su dosli odmah. :huh:

[/url]

Više
5 godina 3 meseci pre #90745 od Boyanna
A svaki drugi rucak boranija i to ona zelena, pih :silly:
Meni su bile zabranjene, prvi dan sok i intenzivna nega, drugi dan bez posete, druga dva po jedna osoba i to na pet do deset min.pod celokupnom opremom :) i poslednji dan sam samo imala normalnu posetu :S

Više
5 godina 3 meseci pre #90751 od Deni
Deni je odgovorio na temu: Re:Одг: Ishrana u porodilistima
Ja sam se porodila u frontu,ni tamo nema posete jer su bebe sa nama ali sam ja izlazila u hodnik,a i sreca bila sam 2-3 dana u bolnici,a sto se tice hrane nije bila losa,secam se da je vecera bila slaba,tipa parce proje u jogurt i to bude u 6 a ja u 9 mrtva gladna tako da su morali da mi.donesu nesto,jer je meni.najbitnija vecera

• Rajakov
  • Rajakov's Avatar
  • Posetilac
  • Posetilac
5 godina 3 meseci pre #90764 od Rajakov
Rajakov je odgovorio na temu: Ishrana u porodilistima
I la sam u frontu, bila mi je ok hrana, nisam imala neke primedbe, ali naravno donosili su mi moji dragi ljudi sokove, voće, plazmu...za svaki slučaj :)
Da je sramota, jeste, jer iste te bolnice, tj ljudi koji rade tu su govorili da nikako ne smemo da jedemo te salame i paštete, a ovamo nam to isto daju da jedemo :huh:
Porodilje koje su carskim rezom, kažu da ne smeju da jedu ništa dan ili dva, samo infuzija i tečnost, a mojoj sestri su u Smederevu čak rekli nemamo šta da ti damo da jedeš nek ti muž kupi keks, a i za bebu nemamo, neka kupi isključivo hipp, jednu od najskupljih jer imaju ugovor sa njima :woohoo:
Pretpostavljam da se i ova naša vlast oslanja na to da imamo nekog ko će da nam donese hranu, pa ko veli, super jedan trošak manje

Više
5 godina 2 meseci pre #94916 od Vesna
Vesna je odgovorio na temu: Ishrana u porodilistima

Rajakov napisao/la: I la sam u frontu, bila mi je ok hrana, nisam imala neke primedbe, ali naravno donosili su mi moji dragi ljudi sokove, voće, plazmu...za svaki slučaj :)
Da je sramota, jeste, jer iste te bolnice, tj ljudi koji rade tu su govorili da nikako ne smemo da jedemo te salame i paštete, a ovamo nam to isto daju da jedemo :huh:
Porodilje koje su carskim rezom, kažu da ne smeju da jedu ništa dan ili dva, samo infuzija i tečnost, a mojoj sestri su u Smederevu čak rekli nemamo šta da ti damo da jedeš nek ti muž kupi keks, a i za bebu nemamo, neka kupi isključivo hipp, jednu od najskupljih jer imaju ugovor sa njima :woohoo:
Pretpostavljam da se i ova naša vlast oslanja na to da imamo nekog ko će da nam donese hranu, pa ko veli, super jedan trošak manje

Rajakov opet se ti poradjaj u bg-u. Inace posle carskog 3 dana ne smes da jedes. Ono sto meni nije jasno je kako mogu sve bolesnike da hrane istom hranom.Inace prisustvovale smo tome sta dobijaju doktori za klopu(meso,lepo obareno povrce,torte) a sta mi. Porodiljama krenulo mleko,treba da jedu jacu hranu a oni donesu neke splacine i ti onako gledas ko siroce...da li da jedes ili ne. a sto se tice donosenja hrane prvo ti kazu da ti tvoji donesu nesto,da bi posle vristali sto nasi donose hranu ,skupljaju se bube u sobama?! :boyanna:

Više
5 godina 2 meseci pre #95060 od mmmmilica
mmmmilica je odgovorio na temu: Ishrana u porodilistima
Joj Vesnaaa, a buba kol'ko hoćeš, ja sam se porađala u Gradskoj bolnici, i čim krene da se smrkava, one nagrnu ko sumanute! GROZNO!
Ne znam kako je bilo u porodilištima gde ste se vi žene porađale, ali ovamo gde sam ja, kad je vreme za vizitu, sestre su izričito zahtevale da stočići (natkasnice) pacijenata odozgo budu totalno prazni, da sve potrpamo unutra, a unuta bube vladaju i ima mesta da se ostavi litar soka i kutija plazme. Pa gde sve stvari da metnem, pod jastuk? :huh:

Moderatori: BoyannavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija