Vaša iskustva sa drugim porođajem...

Više
8 godina 10 meseci pre - 7 godina 6 meseci pre #7612 od Dasha
Dasha je napravio novu temu: Vaša iskustva sa drugim porođajem...
Krajem novembra ću moći da odgovorim na ovu temu ali do tada, volela bih da pročitam vaša iskustva... Moj prvi porodjaj pre skoro 4 godine je bio jako brz, doduše, prešla sam termin 8 dana... Brz, prirodan... Bila bih najsrećnija da se tako desi i drugi put osim prebacivanja termina... Kakva su vaša iskustva? Uporedite vaše porođaje i pomozite mamama koje čekaju drugu prinovu!!!

Poslednja izmena: 7 godina 6 meseci pre od BEBICA.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
8 godina 10 meseci pre #7614 od Lidija Ružić
Lidija Ružić je odgovorio na temu: Odg: Vaša iskustva sa drugim porođajem...
Oba porođaja su mi bila brza i laka. :) Prvi put sam prešla termin 4 dana, kontrakcije krenule same od sebe, pukao je vodenjak, porodila sam se uz epiziotomiju i u dva napona. Problem je bio što mi se pocepao grlić, pa je ušivanje trajalo dugo i bilo je bolno. Drugi put sam bila otvorena 2 prsta, kad sam otišla na ctg nedelju dana pre termina. Poslali su me u porodilište, iako nisam imala kontrakcije. Stavili su me na indukciju, probušili vodenjak i za sat vremena, eto mog Stefana. Bilo je bez epiziotomije, ali sam se opet malo pocepala, ušivanje brzo i skoro bezbolno. Bilo je mnogo lakše, nego prvi put. Rana skoro da me nije ni bolela, mogla sam bez problema da sedim. Ali me je zato strašno boleo stomak prilikom vraćanja materice u normalan položaj.

Lidija Ružić
Zahvalnice:: Dasha

• Ivana
  • Ivana's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Smesi se, sutra moze biti jos gore!
Više
8 godina 10 meseci pre #7647 od Ivana
Ivana je odgovorio na temu: Odg: Vaša iskustva sa drugim porođajem...
Dasho, prvo da cestitam sto ces se obebiti i da ti pozelim laku i lepu trudnocu u kojoj ces maksimalno uzivati! Moj drugi porodjaj je bio onakav kakav bih svakome pozelela...Pukao mi je vodenjak ujutro, oko pola 8, otisla sam da odvedem dete u vrtic, pa da prijavim ispite, pa popila sa muzem kafu u kaficu i onda u porodiliste. Stigli smo tamo oko 12h, u salu sam usla oko pola jedan-jedan, prikacili su me na indukcije i u 15:15 sam drzala svoju Andjelu u rukama. Imala sam divnu babicu koja me naucila kako da kontrolisem napone, tako da me nisu sekli, pukla sam na dva mesta po mrvicu i imala dva koncica koja nisam ni osecala. Imala sam osecaj da imam dovoljno snage da okrenem planetu ili istrcim maraton ili ne znam ni ja sta. Kao da se nisam porodila, nego omacila :) E, tako i tebi, Dasho, zelim da prodjes!

If you can talk with crowds and keep your virtue,
' Or walk with Kings - nor lose the common touch,
if neither foes nor loving friends can hurt you,
If all men count with you, but none too much;
If you can fill the unforgiving minute
With sixty seconds' worth of distance run,
Yours is the Earth and everything that's in it,
And - which is more - you'll be a Man, my son!
Zahvalnice:: Dasha

Više
8 godina 3 meseci pre #17301 od Dasha
Dasha je odgovorio na temu: Odg: Vaša iskustva sa drugim porođajem...
Lakši, brži, kraći! Opravak: isto tako! Kada uporedim: jednostavno ne može da se uporedi sa prvim!
Zahvalnice:: Milica , Marija, Lanche

• Milica
  • Milica 's Avatar
  • Van mreže
  • BB Majstor
  • BB Majstor
  • Covek samo srcem dobro vidi, istina se ocima ne da
Više
8 godina 3 meseci pre #17320 od Milica
Milica je odgovorio na temu: Odg: Vaša iskustva sa drugim porođajem...
:hihi: :hihi: :hihi: Još malo pa ćemo treće, po iskustvima sa drugog porođaja... :dragi:

Ni prvi mi, a ni drugi porođaj nisu ostali u lošem sećanju... oporavak od prvog je trajao dugo, sam porođaj školski...mada je sve bilo podnošljivo... :girl: :meda:

Drugi porođaj... LAGANICA... čep počeo da ispada oko 17h popodne 13...na termin...blagi bolovi i kratkotrajne nepravilne kontrakcije trajale do 22h...mogla sam da gledam seriju, da se lagano igram sa decom i pričam sa ukućanima, svi smo merili kontrakcije... :hihi: ... oko 23h...nešto česte i kratke kontrakcije...na tri minuta po 30 sekundi...krenuh u bolnicu...tamo već 5 prstiju otvorena...u 00:00 izbušen vodenjak u pola jedan ušla u salu u 01:35 držala Isaka u rukama... prvi put nezgodno isečena i malo indukovan porođaj... drugi put malo secnuta posle trećeg napona... i brzo je došao moj delija na svet... :boy1: :auto:

: )

• Marija
  • Marija's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Bicu tu i onda kad mislis da mi do tebe nije stalo
Više
8 godina 3 meseci pre #17325 od Marija
Marija je odgovorio na temu: Odg: Vaša iskustva sa drugim porođajem...

Dasha napisao/la: Lakši, brži, kraći! Opravak: isto tako! Kada uporedim: jednostavno ne može da se uporedi sa prvim!

Bas tako :kisss:: :kisss:: :kisss::

Više
8 godina 3 meseci pre - 7 godina 2 meseci pre #17345 od dragana
dragana je odgovorio na temu: Odg: Vaša iskustva sa drugim porođajem...
ja bih volela da mi ovaj drugi porodjaj bude kao i prvi...
Poslednja izmena: 7 godina 2 meseci pre od Miljana.

Više
7 godina 11 meseci pre #33562 od Aleks
Aleks je odgovorio na temu: Odg: Vaša iskustva sa drugim porođajem...
Drugi potpuno drugaciji od prvog i mnogo kraci ali neuporedivo bolniji(obicno svima bude laksi)

[/url]

• Nina-David-Simon
  • Nina-David-Simon's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • *** Nina i David ***
Više
7 godina 11 meseci pre #33617 od Nina-David-Simon
Nina-David-Simon je odgovorio na temu: Odg: Vaša iskustva sa drugim porođajem...
E pa kad je svima laksi taj drugi porodjaj, resila sam i ja da se uverim. Cekam mm da dodje sa posla pa da mu kazem sta ga ceka :hihi: :hihi: :hihi:

Moderatori: BoyannavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija