Hrono ishrana

Više
4 godina 11 meseci pre - 4 godina 10 meseci pre #91661 od Silvijica
Silvijica je napravio novu temu: Hrono ishrana

Posto smo ovih dana u fazonu da smrsamo,savetujem vam da pocnete sa ovom ishranom
Kao i vama i meni je jedini cilj da skinem ovaj pozamasan visak kilograma
Morate da shvatite da HRONO ishrana NIJE dijeta,vec je nacin ishrane,ZDRAVE ISHRANE
Svi mi znamo da dr preporucuju 5 obroka dnevno
Hrono ishrana se bazira na 3 glavna obroka (dorucak,rucak,vecera) i posle restrikcije se uvodi i popodnevna uzina!!
Period restrikcije traje 28 dana ili dok ne stignete do zeljene kilaze.na vama je da odlucite.

Prvo pravilo je da uglavnom ne merimo količine, znači jedeš koliko si gladna, isključivo 3x dnevno sa razmakom 5,5 sati najidealnije.
Prvo ujutro biljni čaj ili voda sa limunom, posle pola sata doručak, posle pola sata može kafa bez ičega, eventualno zasladiš čistom steviom.
Sve obroke jedeš normalno, kao što si do sad navikla, može i kuvano, pečeno u rerni, prženo na malo masnoće.
Od mesa jedemo sve, od ribe sve, ali zna se kad šta sme.
Za doručak može domaće suvo meso ili pileća prsa, šunkica, pečenica, ponekad slanina. Jedino za doručak jedemo mlečne proizvode, i to: kiselo mleko, grčki jogurt, feta ili mladi sir, ponekad može kajmak ili pavlaka.
Takođe samo za doručak idu ugljeni hidrati, ali napravljeni od integralnog brašna i trebalo bi bez kvasca i uz dodatak semenki.
Brašna: ražano, ječmeno, speltino, heljdino... Semenke: susam, suncokret, bundevine, lan...
Za doručak se jedu cela jaja, za ručak ili večeru belanca.
Ne kombinujemo 2 proteina (npr riba i belance), ne kombinujemo 2 mesa (pileće i juneće), ne kombinujemo u početku ni mlečno sa jajima.
Ono što ja najviše volim je npr: - palačinke od dozvoljenog brašna (spelta, ovas, raž, heljda...), napraviš sa jajetom, vodom, bez mleka; paprike u pavlaci, domaća pečenica, paradajz - kuvana heljda sa feta sirom i preprženom slaninom - mafini sa ajvarom - može tonus sa puterom i nešto suhomesnato.

Za ručak neko jače meso (junetina, svinjetina...) i povrće, salata. Ne smeš grašak, kukuruz, pasulj, boraniju, krompir, ostalo sme, s tim što se šargarepa, celer, cvekla jedu samo živi, nekuvani.

Večera lagana piletina, riba, nekad može sardina, belance i neko zeleno povrće.

Voće ponekad kad dostigneš željenu kilažu.

Od masnoće ranije u toku dana smemo puter i mast, inače uvek može umereno ulje maslinovo, laneno, od koštica grožđa, hladno ceđeno suncokretovo.
Pijemo puno tečnosti, ali ne pola sata pre i posle obroka. Voda sa limunom, biljni čajevi, čista voda... Do dve kafe dnevno.
Merimo količine za sledeće: do 8 jaja nedeljno, 3x3 kašike semenki nedeljno, 4 čaše crnog vina nedeljno, mlečni proizvodi do 4x nedeljno, puter do 20g u cugu.
***ovde mozete postavljati pitanja recepte i slike vasih obroka***
Sto pre pocnete bolje cete se osecati!!!
****SRECNO NAM BILO****
Poslednja izmena: 4 godina 10 meseci pre od Aleks.
Zahvalnice:: vesnas

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
4 godina 11 meseci pre #91662 od Silvijica
Silvijica je odgovorio na temu: HRONO ISHRANA
prva slika je 17 maja slikana ja kao tenk a druga danas....mislim da se vidi ovih 8 kg razlike,hm??

Zahvalnice:: LoLa, Prezlitza, GNina, vesnas, Capeside, Bebac medeni

Više
4 godina 11 meseci pre #91665 od Silvijica
Da dodam ja dok nisam videla slike sa Ficinog rodjendana nisam bila svesna svoje "velicine"

:okl: :okl: :okl: :okl: :okl: :okl: :okl: :okl: :okl: :okl: :okl: :okl: :okl: :okl: :okl:

Više
4 godina 11 meseci pre #91667 od Prezlitza
Prezlitza je odgovorio na temu: HRONO ISHRANA
Bravo Silvija,samo napred..... :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Ja sam izgleda jedna jedina kojoj hrono ne prija.Prekinula sam je,jer ne mogu da jedem meso svaki dan,ne osecam se dobro od tolike kolicine mesa.Moracu da nadjem hrono za vegetarijance,pa da ubacim 2 puta sedmicno meso,to mi je recimo ok.

Za dorucak jos mozete da jedete humus,domacu pastetu(imam recept za obe stvari),domace kobasice,tonus hleb(prepecen),seticu se sta jos moze...
Zahvalnice:: Silvijica

Više
4 godina 11 meseci pre #91668 od Boyanna
Boyanna je odgovorio na temu: HRONO ISHRANA
Super si Sljivice, samo napred :resp: :resp: :resp:

Inace, meni ce najteze od svega pasti ova kafa dva puta dnevno, plus pijem samo 2u1 :silly: , godinu dana posle operacije nisam jela nista slatko i nista slano znaci sve bljutavo pa mi ovo dodje kao gala ishrana :)

e, da i ovo ulje od koštica grožđa je preskupo :unsure:

Mnei ce Sljivice trebati konkretni recepti za ove hlepcice, palacinke, mafine znaci bukvalno nacrtano :silly:

Honesty is an expensive gift, don`t expect it from cheap people.

Više
4 godina 11 meseci pre #91670 od Silvijica

Prezlitza napisao/la: Bravo Silvija,samo napred..... :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Ja sam izgleda jedna jedina kojoj hrono ne prija.Prekinula sam je,jer ne mogu da jedem meso svaki dan,ne osecam se dobro od tolike kolicine mesa.Moracu da nadjem hrono za vegetarijance,pa da ubacim 2 puta sedmicno meso,to mi je recimo ok.

Za dorucak jos mozete da jedete humus,domacu pastetu(imam recept za obe stvari),domace kobasice,tonus hleb(prepecen),seticu se sta jos moze...

jecka mozes bukovace pecurke umesto mesa,ako ti prijaju

Humus i tahini,slaninica,cvarci,sve to moze za dorucak!!!kiselo mleko,dukatos gusti jogurt 4 x nedeljno.Ne sme jaja i mlecni proizvodi
Ako doruckujete jaja,moze sa slaninom,cvarcima pecenicom.
Najvazniji obrok je dorucak..
I za pusace da doda, ne smete da zapalite pre dorucka,to usporava proces mrsavljenja...

Više
4 godina 11 meseci pre #91671 od Prezlitza
Prezlitza je odgovorio na temu: HRONO ISHRANA
Boyanna,ulje od kostica grozdja jeste skupo,ali ce ti trajati,za tebe jednu ihaaaaaa.....Ja redovno kupujem maslinovo ulje,hladno cedjeno,potrosim 3 flase godisnje,pa ti izracunaj.Jeste skupo kad kupuje mnogo novih stvari odjednom,ali traje,pa posle samo dokupljujes....

Više
4 godina 11 meseci pre #91672 od Silvijica

Boyanna napisao/la: Super si Sljivice, samo napred :resp: :resp: :resp:

Inace, meni ce najteze od svega pasti ova kafa dva puta dnevno, plus pijem samo 2u1 :silly: , godinu dana posle operacije nisam jela nista slatko i nista slano znaci sve bljutavo pa mi ovo dodje kao gala ishrana :)

e, da i ovo ulje od koštica grožđa je preskupo :unsure:

Mnei ce Sljivice trebati konkretni recepti za ove hlepcice, palacinke, mafine znaci bukvalno nacrtano :silly:

HLADNO CEDJENO SUNCOKRETOVO uzmi 220 din kod mene
recepte posle treba muzu komp kiss

Više
4 godina 11 meseci pre #91677 od GNina
GNina je odgovorio na temu: Re:HRONO ISHRANA
Super si Silvijice! Samo tako nastavi! :-*

Moderatori: vesnasEka

Prijavljivanje/Registracija