Kreativno i neobicno farbanje jaja

• Two Princess
  • Two Princess's Avatar Pokretač teme
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
Više
3 godina 11 meseci pre - 3 godina 11 meseci pre #39511 od Two Princess
Two Princess je napravio novu temu: Kreativno i neobicno farbanje jaja
...Popunimo ovu temu mastovitim i kreativnim idejama, razmenimo prakticne savete i tehnike farbanja jaja...

Na koji nacin Vi ukrasavate i farbate jaja?
Koje boje koristite?
Sluzite li se najlon carapama, cipkama, travom, voskom, trakicama, za dobijanje sara....mogucnosti i nacina je bezbroj.
Ima li taj nacin poseban znacaj i tradiciju u Vasoj porodici, sa generacije na generaciju ili primenjujete modernije tehnike?

Poslednja izmena: 3 godina 11 meseci pre od Two Princess.
Zahvalnice:: Miljana, Bebac medeni

Molimo vas Prijava ili Napravite nalog da se pridružite konverzaciji.

• Two Princess
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
Više
3 godina 11 meseci pre #39513 od Two Princess
Two Princess je odgovorio na temu: Odg: Kreativno i neobicno farbanje jaja
Na nekoj od tema sam vec pisala, ali evo odgovarajuceg mesta gde mozemo svoje ideje da predstavimo.

Obožavam da šaram jaja da liče na dugine boje, jer im se sva deca najviše raduju i prvo bude grabac za njih.
A pravim ih tako što celo jaje prvo ofarbam u žuto, izvadim ga i kad se osusi, onda samo pola jajeta umocim u naranđastu, i držim ga sve vreme u ruci, nekih 10 sekundi, izvadim i kad se prosuši ta naranđasta, onda samo vrh jajeta umocim u crvenu i dalje držeči jaje u ruci.
Intenzitet i jačina boje zavisi od dužine držanja jajeta u boji i veoma je bitno da se ruka ni tečnost sa bojom iz čaše ne tresu ni ne ljuljaju, jer će onda šare biti neravnomerne i krivudave.
Zatim drugi kraj žutog jajeta potapam u zelenu, i kad se ona prosuši, samo vrh umočim u plavu ili opet u zelenu, ali držim malo duže da se razlikuju nijanse zelene boje.
Koristim farbu za jaja kao tabletice ili one kapsulice.
I eto ga...

Ova su od pre neku godinu, a ovog Uskrsa sa manjkom vremena koje imam, pored dvoje male dece, ne znam hocu li uspeti bas sve sto sam isplanirala :lol:
Zahvalnice:: NATAŠA, vesnas, Capeside, Bojana, Bebac medeni, Eka

Više
3 godina 11 meseci pre #39514 od Sonja
Sonja je odgovorio na temu: Odg: Kreativno i neobicno farbanje jaja
bas lepo :bravo:

Više
3 godina 11 meseci pre #39520 od Aleks
Aleks je odgovorio na temu: Odg: Kreativno i neobicno farbanje jaja
Oovome sam vec pisala na drugoj temi pa da se sad ne ponavljam..Sad pocinjemo sa farbanjem pa kad ofarbam mozda zakacim neku slicicu..mada cu ovaj put vise ostaviti deci da se zanimaju i boje..Koristimo razne tehnike,seckanu lukovinu ,listice,krep papir,vostane boje..ne znam koliko cu imati vremena za sve to danas....I iz navike koristimo one najobicnije farbe u kesici,mada su ostale mnogo efektnije...
TWO-ovo je fenomenalno,ali ne verujem da bi meni bas tako savrseno uspelo :bravo:

[/url]

• Two Princess
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
Više
3 godina 11 meseci pre #39529 od Two Princess
Two Princess je odgovorio na temu: Odg: Kreativno i neobicno farbanje jaja
Do iduce godine ce ovo biti tema puna ideja i objasnjenja u slici i reci, sad je tek zagrevanje.
Mislila sam da je bolje da razdvojimo farbanja jaja od Uskrsnje trpeze.

Aleks, mozes Copy - Paste tvog lepog teksta sa one teme.... to kad budes imala vremena :kisss::

Više
3 godina 11 meseci pre #39544 od Marija
Marija je odgovorio na temu: Odg: Kreativno i neobicno farbanje jaja
:girl7: ideja je super ja imam dosta ideja farbam lakom za nokte,ispisujem,ukrasnim lepkom.....videcete fotografije........ :)

Više
3 godina 11 meseci pre #39547 od Miljana
Miljana je odgovorio na temu: Odg: Kreativno i neobicno farbanje jaja
Ja ove godine bas nemam ideja, a zna Nadjelina da sam jos pre mesec dana gledala po netu sta bih mogla da radim,a od jutros kao da imam dve leve ruke, nikakav izbor ove godine nije bio,bar kod nas, farbe uzasne,i mami, i meni i cula se sa drugaricom,ista stvar, a sve smo kupile razlicito :evil:

Mama, ponosna sam sto ste vi moji roditelji <3

Više
3 godina 11 meseci pre #39551 od nina
nina je odgovorio na temu: Odg: Kreativno i neobicno farbanje jaja
Miljanice :kisss:: Kupila sam akril za nokte,i njime ukrasavamo jaja,videcemo kako ce ispasti!

Više
3 godina 11 meseci pre #39557 od Marinica
Marinica je odgovorio na temu: Odg: Kreativno i neobicno farbanje jaja
ja crtam,ukrasavam,bojim,stavljam cvetice videcete uskoro uskrsnji kutak.................... :kisss:: :srecan: ja i moj andrej smo polako u pripremi s njim................ :hihi: :kisss:: :kisss::

Moderatori: vesnasEka

Prijavljivanje/Registracija