Ako vam je muka tokom voznje..

Više
6 godina 3 nedelja pre - 5 godina 11 meseci pre #49929 od Marry
Marry je napravio novu temu: Ako vam je muka tokom voznje..
Veoma često deca, ali i odrasli osećju mučnine tokom vožnje. Pročitajte savete kako ih sprečiti...

Svaka peta osoba pati od mučnine ili vrtoglavice tokom vožnje, najčešće brodom, ali ima i onih kojima ne prija samo nekoliko kilometara vožnje automobilom. Evo nekoliko saveta u vezi sa tim.

-Onima koji imaju jako izražene simptome, prepopručuje se uzimanje leka protiv mučnine, pola sata pre polaska na put.
Na našem tržištu se prodaju preparati koje mogu da uzimaju i deca, s tim je pridržavanje uputstva obavezno. Takođe, ovi lekove ne smeju da uzimaju vozači jer izazivaju pospanost.Kada do mučnine dođe lek naknadno uzimanje leka vam neće pomoći.
-Najbolje je ne uzimati hranu pre polaska na put, ili jesti nešto lagano i suvo: posno pecivo, jogurt, hleb sa tankim namazom džema, nezaslađeni čaj, slane krekere, grisine. Na taj način ćete "zavarati" osećaj gladi i odvratiti misli od neprijatnog osećanja mučnine.
-Ni veće količine tečnosti se ne preporučuju, već češći manji gutljaji.
-I đumbir može da pomogne. Kineski moreplovci su morsku bolest lečili žvakanjem svežeg ili kandiranog korena đumbira.
-Automobil, ili drugo prevozno sredstvo bi trebalo redovno da se provetrava, a osveživače mirisa bi trebalo izbegavati, naročito one koji mirišu na limun i ostalo citrusno voće.
-Zaboravite na čitanje, pisanje ili crtanje tokom vožnje. Slušanje muzike je dobro, kao i pevanje.
-Pravite češće pauze, ali ne da biste sedelji na pumpama i u restoranima, već da se prošetate i udahnete svež vazduh.

Ja spadam u jednu od onih 5 osoba sto pati od mucnine. Ceka nas dug put do mora. Lekove nikako ne volim,pa ni u ovom slucaju.. Ako imate jos neki savet pisite.. :)

Poslednja izmena: 5 godina 11 meseci pre od Miljana.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

• NATAŠA
  • NATAŠA's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • volim rode-donele mi moju srećicu!
Više
6 godina 3 nedelja pre #49930 od NATAŠA
NATAŠA je odgovorio na temu: Odg: Ako vam je muka tokom voznje..
Ja ne osećam mučninu dok vozim,pa eto recepta :kisss::

• Maja
  • Maja's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • The palm of a hand that holds all my dreams
Više
6 godina 3 nedelja pre #49957 od Maja
Maja je odgovorio na temu: Odg: Ako vam je muka tokom voznje..
Jooj,ta sam...i dva minuta autobusom po gradu jedva podnosim..i nazalost sem tableta ne pomaze nista...Tj samo jedna stvar..idi motorom..u takvoj voznji nema mucnine..Majke mi... :hihi:

Više
6 godina 3 nedelja pre #49971 od nina
nina je odgovorio na temu: Odg: Ako vam je muka tokom voznje..
Kinetoza ili ti bolest putovanja je bas gadna stvar,i Nadjai ja bolujemo od iste :siz: Obe pijemo Dimigal,mada Nadja u posklednje vreme mnogo lakse podnosi voznju.

Više
6 godina 3 nedelja pre #50028 od Marry
Marry je odgovorio na temu: Odg: Ako vam je muka tokom voznje..
Uf,ja izbegavam lekove jer me je strah od svih kontradiktornosti... ustvari jedino za koji sam znala je klometol.

Više
6 godina 1 nedelju pre #50993 od Marry
Marry je odgovorio na temu: Odg: Ako vam je muka tokom voznje..
Kupila sam Dimigal. Prvi put cu sad to piti,kao i Lana. Mrzim lekove.. Jel neko pio?

Više
6 godina 1 nedelju pre #50998 od Miljana
Miljana je odgovorio na temu: Odg: Ako vam je muka tokom voznje..
Ja nisam, nemam tih problema, pa ne znam ni sta bih ti preporucila ...

Mama, ponosna sam sto ste vi moji roditelji <3

Više
6 godina 1 nedelju pre #51004 od Marija
Marija je odgovorio na temu: Odg: Ako vam je muka tokom voznje..
djolencetu oce nekada ali kada je zaista brza voznja i kada je velika vrucina...

Moderatori: vesnasEka

Prijavljivanje/Registracija