Fitness saveti

• luna
  • luna's Avatar Pokretač teme
  • Posetilac
  • Posetilac
5 godina 7 meseci pre - 5 godina 4 meseci pre #57915 od luna
luna je napravio novu temu: Fitness saveti

Drage moje,sve sto vas zanima vezano za vase telo tj fizicki izgled,kako da steknete kondiciju,kako da zategnete stomak,guzu ,ruke..na sto laksi nacin,kako se hraniti a da ne kosta puno,kako vezbati sama,u grupi,u prirodi,kancelariji,kuhinji,sobi :D tu sam,rado cu dati savet i preporuku ,koje vezbe kada,koliko i na koji nacin raditi i sve ostalo sto vas zanima a vezano je za vas fizicki izgled. dipl.trener fitnessa i rekreacije za decu i odrasle :)
Poslednja izmena: 5 godina 4 meseci pre od nina.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
5 godina 7 meseci pre #58001 od Two Princess
Two Princess je odgovorio na temu: Odg: Fitness saveti
Pocela bih prva ja :whistle: Ono sto mene najvise brine a posebno nervira, nakon tri trudnoce i tri carska reza, jeste stomak.
Sada nakon trece trudnoce je bas, bas ostao vidljiv. Kilaza mi nije toliko strasna, imam nekih 5 kg vise nego kada sam poslednji put ostala trudna i mislim da je svih 5 kg ostalo u stomaku! Nekako izgleda kao "pivski stomak" i to mi ne ostavlja puno izbora i mogucnosti kod gaderobe koju imam i koju zelim da obucem, butine i guza srazmerni, a stomak strci pa zato uvek kupujem broj, dva vece i suzavam sa svih strana.
Pa bih te sad zamolila za strucno misljenje i savet, sa kojim bih vezbama i treningom trebalo da krenem?

Više
5 godina 7 meseci pre #58023 od Deni
Deni je odgovorio na temu: Odg: Fitness saveti
i kod mene ista prica za stomak grozno krijem ga jer mi strasno smeta :(

• c.sonja
  • c.sonja's Avatar
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • Savetnica za dojenje
Više
5 godina 7 meseci pre #58046 od c.sonja
c.sonja je odgovorio na temu: Odg: Fitness saveti
Mogla bi da nam das linkove ili napises par osnovnih saveta o vezbanju i neke lagane vezbice za pocetnike ili cak vezbanje sa decom :)

• luna
  • Posetilac
  • Posetilac
5 godina 7 meseci pre #58064 od luna
luna je odgovorio na temu: Odg: Fitness saveti
hehe cim bekana zaspi,ja otkucala sve u detalje a onda kliik i sve nestaalooo :(

Više
5 godina 7 meseci pre #58065 od Boyanna
Boyanna je odgovorio na temu: Odg: Fitness saveti
Bicemo strpljivi :) :kiss:

Honesty is an expensive gift, don`t expect it from cheap people.

• luna
  • Posetilac
  • Posetilac
5 godina 7 meseci pre - 5 godina 7 meseci pre #58085 od luna
heh sto se stomaka tice uvek se moraju raditi uporedo i vezbe za ledja,ja cu poceti pa ako ne zavrsim nastavicu kasnije ova moja bekana zeza ceo dan :) znam da smo mi mame prezauzete ali ipak treba odvojiti par minuta za pocetak odvojite tri puta nedeljno po 15 min npr. ponedeljkom,sreda i petak uvece. mnogi grese kod izvodjenja vezbi za stomak pa se podizu visoko i rade samo vezbu savijenih kolena ,to je vezba za gornje trbusnjake,a nama porodiljama je potrebno vezbati donje trbusnjake. za pocetak lezite na tvrdu ali udobnu podlogu (nikako krevet) savijte kolena,glavu ka napred najbolje je uzeti tenisku lopticu pa staviti izmedju brade i grudi to je pravilan polozaj za izvodjenje vezbica za trbusnjake,ruke iza glave ili pored tela (bice lakse ako su operuzene i zategnute paralelno sa podom. odizite gornji deo ledja ali svega desetak cm nikako ne idite do kolena ! to je pogresno. disanje je jako vazno,gore izdah dole udah,ponovite vezbu 3 puta po 5 ponavljanja to je za prvu nedelju sasvim dovoljno,pauze izmedju serija neka ne budu duze od 2 minuta! kada zavrsite opruzite se sa rukama iznad glave i noznim prstima ka spolja tako da istegnete stomak.potom spojite noge,stavite ruke ispod guze,glava opet ka napred ali ne dodirujte bradom grudi neka bude prostora kao da je loptica tu! podizite noge paralelno ovo je teska vezba pa je ponovite 3 puta po tri. to je vezba za donje trbusnjake.opet se istegnite.potom savijte kolena ,ruke iza glave,idite lakat suprotno koleno bez puno podizanja,znaci donji deo ledja mora biti zalepljen za pod.to je za kose trbusnjake,uradite 5 puta 5 svaku stranu.istegnite se.okrenite se na stomak,opruzite ruke ispred,zategnite laktove podizite gornji deo tela koliko god mozete,ponovite vezbu 3 puta po 5,ostanite u istom polozaju ,savite ruke u laktovima i opet uradite isto.stavite ruke ispod glave tj naslonite lice,zategnite noge i sa svakom 3 puta po pet ponavljanja zamahujte na gore .to su vezbice za ledja koje se uvek moraju raditi uporedo sa vezbicama za stomak. ovo neka vam bude program za prvu nedelju,ako vam cini isuvise lako ,ne brinite to vam se samo cini,nikada ne treba naglo poceti,vec ovako postepeno :) odmor je jako bitan i zato je potrebno da izmedju treninga bude dan pauze,u protivnom ce se telo tj misici premoriti i nista necemo uraditi.
Poslednja izmena: 5 godina 7 meseci pre od luna.

• luna
  • Posetilac
  • Posetilac
5 godina 7 meseci pre #58086 od luna

c.sonja napisao/la: Mogla bi da nam das linkove ili napises par osnovnih saveta o vezbanju i neke lagane vezbice za pocetnike ili cak vezbanje sa decom :)

vezbanje sa decom :) za sve mamice koje imaju bebice teretana nije potrebna,vezbajte sa svojom bebom,moja bekana i ja svakodnevno pred ogledalom,pustimo muzikicu i mama radi aerobik bekana puca od smeha :D :bigr: vezbe za sedalne misice ili ti guzu : uzmite dete u narucje ,,raskoracni stav malo siri od kukova,krenite u sed,ali samo do pola nikako ne cucnuti,kako idete u polu sed tako bebu podizite,tako ujedno radite i vezbe za tricepse ili ti zadnju stranu nadlaktice.takodje sa bebom mozete raditi i vezbice za struk,zagrlite svoje dete,cvrsto stanite uspravno i rotirajte se u struku kao kada nunate bebu s tim da je donji deo tela apsolutno fiksiran.dok drzite dete svaki put setite se da uradite po neku vezbicu za guzu i zadnju lozu,jednostavno dok stojite zategnite nogu i kratkim ali brzim pokretima zamahujte u nazad (koleno zategnuto) isto tako u napred ali sa savijenim kolenom ujedno ce raditi donji trbusnjaci.

Moderatori: vesnasEka

Prijavljivanje/Registracija