Uskršnja trpeza

Više
7 godina 5 meseci pre #7282 od Neda Borisavljevic
Neda Borisavljevic je odgovorio na temu: Odg: Uskršnja trpeza
Kako nam se blizi jedan od nasih najradosnijih parznika Uskrs ja sam resila da se malo vise aktiviram i pozabavim ukrasavanjem jaja i da dodam nesto novo proslogodisnjoj preduskrsnjoj zabavi i mazaniji. Tako sam probala dekupaz ili salvet tehniku s tim sto sam ja na vec prethodno pripremljenom jajetu to radila (probusila sam malu rupicu na vrhu i na dnu jajeta izduvala sadrzinu i kroz to provukla satensku traku da moze da se okaci).Salvete sam odvojila tj. samo slicicu uzela izrezala je i dobro razmutila belance cetkicom namazala jaje i na to mesto zalepila slicicu tj. salvetu. Ostatak jajeta ukrasila sam slkokicama koje sam zalepila lepkom za papir i docrtala nesto lakom za nokte.
Dobar deo repromaterijala imamo svi u kuci,mada deca najvise vole flomastere i lakove za nokte(moja Nena :srecan: ), a ostatak kupim u prodavnici ili kod kineza :S .
Takodje volim da saram jaja tako sto pre farbanja na vec skuvana jaja zalepim od kolaz papira razne motive i onda stavim da se ofarbaju pa tek posle skinem slicicu.Lepak za papir moze biti visestruko dobar,npr. od konca napravim razne masne ili kucice ili cvetice ili kruzice i lepim ih njime.Ili mrvice za ukrasavanje kolaca takodje lepim lepkom.
Ponekad ih bojim i na pari tako sto prethodno po njima pospem izmesane boje.To takodje bude veselo.
Cipka (od straih zavesa),busljikavi dzak (od paprika),stare kravate (samo ako je 100% svila) - u cipku i dzak zavezem jaja sistem kako u carapu i bojim,sare ostaju; a u kravatu takodje zavezem ali samo u vrelu vodu i boja od kravate sama pusti. Ili jednostavno do pola ga stavim u vodu a sroga polovina ostane bela. ;)
Slike trenutno nemam ali postavljam obavezno.
Zahvalnice:: BEBICA, Hana

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
7 godina 5 meseci pre #7283 od BEBICA
BEBICA je odgovorio na temu: Odg: Uskršnja trpeza
Hvala na lepe ideje i savete :kisss::

VEROLINO HANDIWORK KLIK NA LINK
HEKLANE KAPE,TRAKICE,SALOVI,ZA SVA GODISNA DOBA...
www.facebook.com/VerolinoHandiwork

Osmeh je jedna kriva linija koja moze da ispravi mnogo stvari.

[link=http://lilypie.com] [/link]

Zahvalnice:: Neda Borisavljevic

Više
7 godina 5 meseci pre #7328 od Neda Borisavljevic
Da li je neka mama paravila uskrsnja cokoladna jaja i zeke? Ja imam silikonski kalup za jaja koji ima 6 polovina tj. 3 razlicita modela ali ne znam sa cime bih posle sastavila tj. zalepila te polovine? I koju cokoladu rastopiti a da ne prsne posle. Takodje imam razne modle za razlivanje cokolade sto brojeva sto slika zivotinja sto slova,ali ne znam kako rastopiti cokoladu za kuvanje a da ne se ne lomi. Da li staviti ulje i koji odnos? :bambam:

Više
7 godina 5 meseci pre - 5 godina 8 meseci pre #7330 od BEBICA
Evo zeke koje ja spremam nasla sliku na net-u....

USKRSNE ZEKE

Potrebno za 3 zeca:
330 gr brašna (flour)
130 ml mleka (milk)
45 gr margarina (butter)
1/2 kesice suvog kvasca (1/2 bag of dry yeast)
1/2 kašičice šećera(1/2 teaspoon sugar)
1 kašičica soli (1 teaspoon salt)
2 jajeta (2 eggs)
30 gr lana (30 gr flax seed)
5 špageta (5 spaghetti)
12 zrna bibera (12 peppercorn)
U mlako mleko staviti šećer, kvasac i lašičicu brašna. Ostaviti par minuta da kvasac nadođe. U odgovarajuću posudu staviti jedno jaje, istopljeni margarin i posoliti. Dodajte mleko sa nadošlim kvascem i sa brašnom zamesite glatko testo. Posudu sa testom pokriti sa čistom krpom i ostaviti 30 minuta da testo nadođe.
Nadošlo testo premesite i podelite na 6 jednakih delova. Zeca odmah sastavljajte na plehu pripremljenom za pečenje, da bi ste izbegli kasnije teško premeštanje zeca sa radne površine u pleh. Za svakog zeca potrebna su dva dela. Od ta dva dela, jedan deo odvojite i napravite trup od zeca. Od drugog dela testa napravite glavu, oči, uši, noge itd. Kada sastavljate delove tela, na delu gde se oni dodiruju, premažite sa umućenim belancetom, a zatim i celog zeca, sem pantalona premažite sa belancetom. Pantalone premažite sa umućenim žumancetom, a onda pospite sa lanom. Na tregerima od pantalona, umesto dugmeta stavite biber. Biber takođe stavite da budu oči. Isto ovako napravite i druga dva zeca.
Špagete podelite na 4 dela i svaki deo premažite sa žumancetom i stavite u pleh za pečenje. U međuvremenu zagrejte rernu na 200 °C i u tako zagrejanu rernu stavite da se peku oko 10-12 minuta. Kada su zeke pečene, u svakog zeca zabodite po nekoliko špageta umest brkova.

Recepr je inace iz casopisa Hrana i vino a sada videla da je to delo Minjine kuhinjice...

Takodje ima i lepe kolace uskrsna jaja i zeke...jako zanimljive....postavicu sada.

www.blogoye.org/kuhinjica/40879/Uskr%9An...ket+od+kola%E8a.html ]

Poslednja izmena: 5 godina 8 meseci pre od Miljana.
Zahvalnice:: Adriana

• NATAŠA
  • NATAŠA's Avatar Pokretač teme
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
  • volim rode-donele mi moju srećicu!
Više
7 godina 5 meseci pre #7331 od NATAŠA
NATAŠA je odgovorio na temu: Odg: Uskršnja trpeza
Probaj na 100gr čololade kašičicu ulja i prepunu kašičicu dijamant margarina
Zahvalnice:: Neda Borisavljevic

• NATAŠA
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
Više
7 godina 5 meseci pre #7378 od NATAŠA
:bravo: Anja,pa ti si i odlična domaćica,a da li može mali recept za zelatinska jaja sa povrćem,meni izgleda ekstra!

Više
7 godina 5 meseci pre #7379 od BEBICA
Anjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... :bravo:

Brzo cekam ja recept za ovu korpicu od testa....

• NATAŠA
  • Van mreže
  • BB Starosedelac
  • BB Starosedelac
Više
7 godina 5 meseci pre #7381 od NATAŠA
Anja da li korpicu od testa pečeš u nekom posebnom kalupu? :nerazumem:

Više
7 godina 5 meseci pre #7382 od Neda Borisavljevic
:jos:
Draga Anja prvo sve cestitke a drugo jedna molba da nam otkrijes tajne svoga umeca! Kako si sarala jaja, torte zeke su odlicne,kako pravis one fenomenalne kuglice od povrca u predjelu,i kako pravis korpicu od testa :kolac: ( ako moze detaljno objasnjenje),i ona torta potkovica je verujem izvrsna!!!!!!!!!!!!!!!
:bravo:

Moderatori: NinaninavesnasBebac medeni

Prijavljivanje/Registracija