DUBAK da ili ne?

• Andrijana Cobanov
  • Andrijana Cobanov's Avatar Pokretač teme
  • Van mreže
  • BB Senior
  • BB Senior
Više
7 godina 11 meseci pre - 6 godina 10 meseci pre #6021 od Andrijana Cobanov
Andrijana Cobanov je napravio novu temu: DUBAK da ili ne?
u velikoj sam dilemi oko dubka,sto vise citam o tome jos sam zbunjenija :oci: :oci: ,da li su vasa deca koristila dubak i kom periodu su pocela da koriste?Veliki pozzz :puf:

Poslednja izmena: 6 godina 10 meseci pre od Miljana.

Molimo vas Prijava da se pridružite konverzaciji.

Više
7 godina 11 meseci pre #6022 od BEBICA
BEBICA je odgovorio na temu: Odg: DUBAK da ili ne?
Veliko NE.Da ne bih pametnovala ako si u mogucnosti pitaj fizijatra ili ortopeda zasto ne.

Jedna od stvari koji moze da se desi je deformacija stopala cak i kukova, ovo je nas ortoped rekao.Plus moze da dodje do povreda jer kakav god da je i kolko god da je stabilan dete moze da se prevrne udari zapne na tepih i sl.A ortopedi kazu da deca ne treba forsirati nikako niti u dubak da aj da kazem da ''hodaju'' ne ranije od 10 meseca.
Retkost je da dete porhoda za 9 ili 10 meseci to je mnogo mala verovatnoca.

Cak i da stavis dete u dubak sto neki pedijatri preporucuju vise od 15 minuta ne sme biti u njega.

Tako da po meni mozda gresim nema svrhe ni stavljati dete na 15 minuta u dubak.

Sada me slobodno napadnite. :oops:

VEROLINO HANDIWORK KLIK NA LINK
HEKLANE KAPE,TRAKICE,SALOVI,ZA SVA GODISNA DOBA...
www.facebook.com/VerolinoHandiwork

Osmeh je jedna kriva linija koja moze da ispravi mnogo stvari.

[link=http://lilypie.com] [/link]

Zahvalnice:: Andrijana Cobanov, Dragana

• Andrijana Cobanov
  • Van mreže
  • BB Senior
  • BB Senior
Više
7 godina 11 meseci pre #6026 od Andrijana Cobanov
Andrijana Cobanov je odgovorio na temu: Odg: DUBAK da ili ne?
Upravo sam o tome citala,jer kazu da kod beba prerano stavljenih u dubak moze doci do deformiteta stopala i kukica,sto je i logicno,ali sada opet kada pomislim kako su i nas mislim moju generaciju mame stavljale u dubke pa nam nista ne fali nisam pametna.Ja sam prohodala sa 9 meseci pa ako ce po nekoj genetici mogla bi i ona,ali niposto to ne zelim da forsiram,primetila sam da joj je sedenje vec dosadno i da trazi sama na nogice,kupili smo joj ogradicu ali u njoj nikako ne zeli sama da se dize,pa sam pomislila kako bi dubak mozda bio neko resenje pa makar da je stavljam i po 15min,ali u pravu si cemu onda svrha,taman sto je stavim,morala bih da je izvadim ufffff :nerazumem:

Više
7 godina 11 meseci pre #6028 od Miljana
Miljana je odgovorio na temu: Odg: DUBAK da ili ne?
Evo da vam otklonim dilemu, ja sam pre neka dva meseca pricala sa mojim ortopedom kome verujem vise nego sebi. dobro ja sam ga zvala da ga pitam da li da kupujem Milici cipelice i da uci u njima dahoda ili bosa, pa sam ga usputno pitala za dubak. Citiram ga: " Ja dubak ne preporucujem pre desetog meseca iako u knjigama pise da moze od devetog, i ako je budes stavljala u dubak neka bude na kratko" Eto to moj dr Laza kaze za dubak, tako da ja Milicu stavim na kratko u dubak, poceli smo sa par minuta i postepeno povecavala, sad bude nekih 15 minuta pre podne i 15 min popodne, mislim da to nije puno i da joj nista nece faliti ako bude na kratko u dubku, jer smo mi svi u njemu i prohodali , setite se kako je dubak ranije izgledao a kako sad izgleda a evo i slicke :P

Ranije :)

Sad :)

Mama, ponosna sam sto ste vi moji roditelji <3
Zahvalnice:: Andrijana Cobanov, Dragana

• Andrijana Cobanov
  • Van mreže
  • BB Senior
  • BB Senior
Više
7 godina 11 meseci pre #6030 od Andrijana Cobanov
Koliko je vasa beba stara?:) Hvala svima puno na pomoci :) Ipak cemo mi uzeti dubak pa uostalom neka stoji ako nista druga kao i masa drugih stvari :mig:

Više
7 godina 11 meseci pre #6031 od Miljana
Pre dva dana napunila 10 meseci :) Svako ce uraditi onako kako misli, meni ona vise vremena provodi ogradici, vec sam napisala koliko provede vremena u dubku, najbitnije je ne ostavljati bebu po 2 ili 3 sata u njemu neko kratko , mislim da im to nece skoditi :)

Zahvalnice:: Andrijana Cobanov

Više
7 godina 11 meseci pre #6034 od Jovana
Jovana je odgovorio na temu: Odg: DUBAK da ili ne?
evo iz mog ugla... ja sam mog malisu stavljala vec sa ne punih 6 meseci po minut, dva, pa kako je vreme odmicalo po 10-15minuta. sa 7meseci je vec uveliko setao u njoj i bas smo tad isli na kontrolu kukova i doktorica nam je rekla da je sve u redu. a i mi smo kao mali rano isli, pa nam nista ne fali. sad vec izmisljaju previse i filozofiraju... zbog tih doktora je moje dete pocelo da gubi na kilazi, tako da im vise nista ne verujem.
Zahvalnice:: Dragana

• Andrijana Cobanov
  • Van mreže
  • BB Senior
  • BB Senior
Više
7 godina 11 meseci pre #6038 od Andrijana Cobanov
Nismo se nikada previse konsultovali sa lekarima,vise sam se vodila iskustvima drugih roditelja i svojom intuicijom i eto nas,lepo rastemo imamo 7ipo meseci i za sada nam nista nije falilo :cucla: ....slazem se da svaki roditelj pre svega sledi svoje misljenje,ali eto ja volim i ovako da se konsultujem malo :kisss::

Više
7 godina 11 meseci pre #6039 od Miljana
Ja licno nisam protiv njega, samo nisam za to da budu dugo u njemu, jer ako nama nista nije falilo nece ni njima, a i slike sam vam stavila da se prisetite kako je bilo pre, a kako sad :P , ipak su ranije bili skroz od plastike tj u nase vreme , a sad su drugaciji... :)

Moderatori: NinaninavesnasBebac medeniEka

Prijavljivanje/Registracija